Francúzsky prezident privítal rozhodnutie Európskej únie neobjednať ďalšie vakcíny od AstraZeneca

NETKY.SK • 10 Máj 2021, 13:25 • 2 min
Francúzsky prezident privítal rozhodnutie Európskej únie neobjednať ďalšie vakcíny od AstraZeneca

PARÍŽ - Francúzsky prezident Emmanuel Macron privítal rozhodnutie Európskej únie neobjednať ďalšie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca. Európskym cieľom je podľa Macrona reagovať na konkrétne varianty koronavírusu a niektoré iné vakcíny sú v tom efektívnejšie.

slovakia

left justify in out

Európsky komisár pre vnútorný trh Thierry Breton sa v nedeľu vyjadril, že Európska komisia nepredĺžila zmluvu s AstraZeneca a na obdobie po júni od nej neobjednala ďalšie vakcíny. Pred dvoma týždňami pritom EÚ spustila proti farmaceutickej spoločnosti právne kroky s tým, že výrobca si neplní zmluvné záväzky.

 

img

 

Mohlo by vás zaujímať: AstraZeneca v EÚ končí! Únia neobnovila s firmou zmluvu o dodávkach vakcín


Juhoafrická republika pred časom zastavila používanie tejto vakcíny po tom, ako predbežné dáta ukázali, že má minimálny účinok proti variantu koronavírusu, ktorý je v krajine dominantný. Vo Francúzsku prevláda variant, ktorý sa po prvý raz objavil vo Veľkej Británii a takzvaný juhoafrický variant predstavuje len malé percento nakazených. V Británii pritom postavili svoju úspešnú očkovaciu kampaň práve na vakcíne od AstraZeneca.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies