AstraZeneca v EÚ končí! Únia neobnovila s firmou zmluvu o dodávkach vakcín

NETKY.SK • 10 Máj 2021, 07:45 • 2 min
AstraZeneca v EÚ končí! Únia neobnovila s firmou zmluvu o dodávkach vakcín

PARÍŽ - Európska komisia neobnovila objednávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca. Povedal to v nedeľu komisár Európskej únie pre vnútorný trh Thierry Breton.

slovakia

left justify in out

"Neobnovili sme objednávky na obdobie po júni. Uvidíme, čo bude neskôr," uviedol Breton pre francúzsku rozhlasovú stanicu France Inter.

 

img


Eurokomisár to povedal deň po tom, ako Európska únia s konzorciom firiem Pfizer-BioNTech dohodla kontrakt na dodávku potenciálne až 1,8 miliardy dávok jeho očkovacej látky, ktoré by sa mali dodávať do konca roku 2023. Pred dvomi týždňami podnikla právne kroky voči spoločnosti AstraZeneca, ktorú obviňuje z nedodržania podmienok zmluvy o dodávkach vakcín pre 27-členný blok.

 

img

 

Hlavným problémom neboli zrazeniny! 
Očkovacia látka firmy AstraZeneca bola pôvodne zvolená za pilier očkovacej kampane v Európe a za základ globálnej stratégie vakcinácie chudobnejších štátov, keďže je lacnejšia a menej náročná na skladovanie ako vakcína Pfizer-BioNTech. Pomalé tempo dodávok očkovacej látky firmy AstraZeneca však Európanov frustrovalo v čase, keď bola hlavným nástrojom úspešnej vakcinácie vo Veľkej Británii.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies