Francúzsky minister vnútra nariadil sprísniť počas Vianoc ochranu kostolov

NETKY.SK • 18 December 2015, 14:08 • 2 min
Francúzsky minister vnútra nariadil sprísniť počas Vianoc ochranu kostolov

PARÍŽ - Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve nariadil bezpečnostným zložkám, aby pred a počas vianočných sviatkov posilnili ochranu kresťanských chrámov v krajine.

slovakia

left justify in out

Upozornil ich pritom na silnú symboliku, ktorú by predstavoval prípadný útok počas vianočnej omše.


O Cazeneuvovom liste adresovanom policajným prefektom, veliteľom polície a žandarmérie dnes informovala rozhlasová stanica Europe 1. Podľa nej je v liste odporúčanie, aby polícia prispôsobila svoje hliadkovanie rozpisu bohoslužieb, kontaktovala sa so správcami farností a povzbudila ich nahlásiť podozrivé skutočnosti. Podľa Europe 1 polícia však nebude mať právo robiť v kostole či pred ním osobné prehliadky ľudí, ktorí prídu na sviatočné bohoslužby.


Francúzska biskupská konferencia už koncom novembra, niekoľko dní po atentátoch v Paríži, upozornila ministerstvo vnútra na vysokú návštevnosť omší na sklonku roku a navrhla spoluprácu kňazov s políciou a miestnymi úradmi, "aby všetko dobre dopadlo".


Biskupi súčasne vyzvali všetkých veriacich, aby rešpektovali rady duchovných i polície. "Nejde o strašenie, ale len o zdravý rozum," uvádza sa v liste biskupov veriacim. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies