Vráťme knihy do škôl - do súťaže sa môžu zapojiť deti i mladí ľudia.

NETKY.SK • 7 Február 2023, 13:30 • 2 min
Vráťme knihy do škôl - do súťaže sa môžu zapojiť deti i mladí ľudia.

Bratislava - Materské, základné a stredné školy v Bratislavskom kraji sa môžu opäť zapájať do čitateľského projektu Vráťme knihy do škôl.

slovakia

left justify in out

Jeho cieľom je deti, žiakov a študentov motivovať k čítaniu, vytvárať pozitívny vzťah ku knihám či podporovať fantáziu. V poradí 11. ročník súťaže štartuje 14. februára potrvá do 10. apríla.  "Podpora čítania u detí, žiakov, študentov je veľmi dôležitá, priam nevyhnutná. Knihy sú jednoducho výborným náučným a zábavným spoločníkom," zhodnotil predseda BSK Juraj Droba. Podmienkou súťaže je prečítať si ľubovoľne vybranú knihu a poslať z nej krátky text. V texte by mal čitateľ taktiež uviesť dôvody, pre ktoré si vybral konkrétnu knihu, a popísať, čo mu dané dielo dalo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje, študenti stredných škôl napíšu text. Víťazi budú vyžrebovaní z poslaných príspevkov od čítajúcich v jednotlivých kategóriách. Zároveň bude ocenená aj najaktívnejšia škola a Knižní anjeli. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie. Slávnostné vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien sa uskutoční 20. apríla na Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave. 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies