Finálna podoba budúcoročného rozpočtu stále nie je známa! V koalícii zatiaľ nepanuje zhoda

NETKY.SK • 5 Október 2021, 06:31 • 2 min
Finálna podoba budúcoročného rozpočtu stále nie je známa! V koalícii zatiaľ nepanuje zhoda

BRATISLAVA – Vláda má čas schváliť štátny rozpočet na rok 2022 do 15. októbra.

slovakia

left justify in out

Koaličné strany sa zatiaľ nedohodli na podobe štátneho rozpočtu na rok 2022. Predseda finančného výboru parlamentu Marián Viskupič (SaS) po rokovaní koaličnej rady povedal, že koalícia bude na túto tému ďalej diskutovať.


„Dohoda je, že neinformujeme, pokiaľ nebude dohoda,“ uviedol Viskupič. Koalícia má ešte 10 dní na to, aby našla kompromis. Vláda musí do 15. októbra schváliť návrh štátneho rozpočtu a predložiť ho do parlamentu.

 

img

Deficit budúcoročného štátneho rozpočtu by mal byť na úrovni okolo 4,3 percenta. Pred rokovaním koaličnej rady to povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

 

img

 

„My v tomto na Slovensku nie sme veľmi slobodní. Podľa pravidiel Európskej komisie môžeme predložiť návrh deficitu približne vo výške 4,3 percenta s tým, že na budúci rok bude takzvané konsolidačné úsilie nula. To znamená, že nešetríme, ale ani nemíňame navyše,“ povedal Matovič.
 

Súvisiaci článok: Igor Matovič prezradil, aký bude budúcoročný deficit štátneho rozpočtu

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies