Fico telefonoval s ukrajinským premiérom Šmyhaľom. Potvrdil mu ponuku hospitalizácie

NETKY.SK • 10 Júl 2024, 08:21 • 2 min
Fico telefonoval s ukrajinským premiérom Šmyhaľom. Potvrdil mu ponuku hospitalizácie

BRATISLAVA - Premiér Robert Fico potvrdil ukrajinskému predsedovi vlády Denysovi Šmyhaľovi ponuku slovenskej vlády hospitalizovať na Slovensku detských onkologických pacientov z Kyjeva. Fico zablahoželal Ukrajine k otvoreniu rokovaní o vstupe krajiny do EÚ.

slovakia

left justify in out

Premiér Robert Fico telefonoval s predsedom vlády Ukrajiny Denysom Šmyhaľom. Potvrdil mu ponuku hospitalizovať na Slovensku detských onkologických pacientov z Kyjeva.

Dohodli sa, že technický prevoz a následnú hospitalizáciu zabezpečia ministri zdravotníctva. Fico poďakoval Šmyhaľovi za prejavy podpory po atentáte na jeho osobu. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

"Premiéri sa ďalej dohodli, že vlády si v krátkom čase vymenia hodnotenie plnenia záväzkov prijatých na spoločnom rokovaní slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach a začnú prípravu ďalšieho spoločného rokovania vlád," priblížil ÚV.

Ako doplnil, ukrajinský premiér pozval slovenskú vládu na rokovanie na území Ukrajiny, pričom ako predbežný termín bola určená druhá polovica septembra alebo začiatok októbra 2024. "Premiéri sa zhodli, že spoločné rokovanie vlád bude výbornou príležitosťou na otvorený a férový dialóg o celom okruhu otázok," uviedol úrad.

Fico zablahoželal Ukrajine k otvoreniu rokovaní o vstupe krajiny do EÚ. Slovenská vláda je podľa ÚV pripravená poskytnúť ukrajinskej vláde technickú pomoc pri týchto negociáciách.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Úrad vlády SR, Foto: FB/Úrad vlády SR
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies