Farmaceutický koncern Bayer ruší v Nemecku 4 500 pracovných miest

NETKY.SK • 9 Apríl 2019, 15:40 • 2 min
Farmaceutický koncern Bayer ruší v Nemecku 4 500 pracovných miest

BERLÍN - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Bayer na svojom domácom trhu prepúšťa 4 500 pracovníkov.

slovakia

left justify in out

Spoločnosť v utorok uviedla, že toto prepúšťanie je súčasťou zníženia počtu zamestnancov o 12 tisíc, ktoré oznámila v minulom roku. V Nemecku Bayer v súčasnosti zamestnáva približne 32 100 ľudí.

Spoločnosť Bayer v súčasnosti čelí vplyvu žalôb, podľa ktorých jej herbicíd Roundup spôsobuje rakovinové ochorenia. Nemecká spoločnosť prevzala herbicíd Roundup v rámci akvizície americkej firmy Monsanto. Bayer tvrí, že podľa vedeckých dôkazov je tento produkt bezpečný.

 

img

 

Do konca roka 2022 chce Bayer investovať 35 miliónov eur (908 miliónov korún), z toho viac ako dve tretiny pôjdu na výskum a vývoj.

 

Bayer kúpil biotechnologickú firmu Monsanto. Tá momentálne čelí novej vlne žalôb, ktoré by jej nového vlastníka mohli podľa médií stáť miliardy dolárov.

 

Žalôb pribúda po tom, čo súd v Kalifornii priznal vysoké odškodné mužovi, ktorý tvrdil, že mu herbicíd Roundup spôsobil rakovinu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies