Expremiér Berlusconi potvrdil zámer kandidovať v eurovoľbách

NETKY.SK • 17 Január 2019, 20:20 • 2 min
Expremiér Berlusconi potvrdil zámer kandidovať v eurovoľbách

RÍM - Taliansky expremiér Silvio Berlusconi vo štvrtok potvrdil, že sa v nadchádzajúcich májových voľbách do Európskeho parlamentu chystá kandidovať za europoslanca. Týmto krokom mieni vyvolať diskusiu o "budúcnosti sveta", uviedla agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Voľby do EP, ktoré musia vo všetkých členských krajinách prebehnúť v termíne od 23.-26. mája, sa budú v Taliansku konať 26. mája.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#europe #euparliament #strasbourg #france #europarlament #europarl

Príspevok, ktorý zdieľa Domagoj Jug-Dujaković 🇭🇷 (@domagoj_jug_photography),

 

"V zrelom veku, aký mám, som sa rozhodol ísť z pocitu zodpovednosti do Európy, kde chýba hlbšie uvažovanie o budúcnosti sveta. Budem tam a modlím sa k Pánu, aby mi dal silu presvedčiť mnohých ďalších," povedal 82-ročný Berlusconi a dodal, že pociťuje obavy z toho, že Čína v celosvetovom meradle zatieňuje EÚ.

 

img

 

V roku 2013 ho usvedčili z daňových únikov, čo viedlo k jeho vylúčeniu z hornej komory talianskeho parlamentu i pôvodne šesťročnému zákazu zastávať akúkoľvek volenú funkciu, ktorý mu milánsky súd zrušil vlani na základe expremiérovho "dobrého správania".

 

Berlusconiho tridsaťročnú politickú kariéru dosiaľ sprevádzali mnohé korupčné či sexuálne škandály. Ako líder pravice ho zatienil iný politik, súčasný taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini, ktorého krajne pravicová strana Liga Severu sa v prieskumoch verejnej mienky teší 30 % popularite, zatiaľ čo Berlusconiho opozičná strana Vpred, Taliansko (Forza Italia) má menej než desaťpercentnú podporu. O úmysle kandidovať v eurovoľbách hovoril Berlusconi prvýkrát už vlani v septembri.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies