Smer je naďalej za odvolanie ministra Romana Mikulca. Dôvodom už nie je len prijatie úplatku

NETKY.SK • 22 Júl 2021, 17:44 • 2 min
Smer je naďalej za odvolanie ministra Romana Mikulca. Dôvodom už nie je len prijatie úplatku

BRATISLAVA - Strana Smer-SD opätovne navrhne mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Na tlačovej besede to dnes uviedol predseda stany Robert Fico.

slovakia

left justify in out

Ako pokračoval, strana návrh do parlamentu podá už v piatok 23. júla. Robert Fico ministra Romana Mikulca zároveň kritizoval za odvolanie šéfky tímu Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, ktorý preveruje údajné ovplyvňovanie vyšetrovania mediálne známych trestných káuz.

 

Roman Mikulec reagoval, že predseda Smeru ako opozičný poslanec má legitímne právo podávať návrhy na odvolávanie členov vlády. Podľa neho môžu byť odvolávania organizované každý týždeň, pretože on sa takýchto pokusov neobáva.

 

img


Fico povedal, že pôvodne chceli Mikulca odvolávať už pre podozrenie, že prijal úplatok 100 000 eur ešte keď bol šéfom Vojenskej spravodajskej služby. Odstavenie Diany Santusovej z čela tímu, ktorý preveruje podozrenia na manipulácie svedkov, je však podľa neho bezprecedentné.

 

"To by sa v inej krajine nemohlo stať," povedal s tým, že toto je dôkaz zneužívania právomoci verejného činiteľa zo strany ministra a rozkladu právneho štátu. Zároveň aktuálne dianie podľa predsedu Smeru dokazuje, že ich podozrenia na manipulovanie vyšetrovaní prostredníctvom svedkov kajúcnikov boli oprávnené.

 

Fico tiež vyslovil podozrenie, že časť polície, lojálna Mikulcovi, skrýva obvinených svedkov Mateja Z. prezývaného "Zemák" alebo "Bandurka", a Petra P. prezývaného "Tiger".

 

 

"Vôbec nepochybujeme o tom, že týchto dvoch zločincov skrýva slovenská polícia," vyhlásil Fico s tým, že toto podozrenie potvrdzuje aj zásah policajtov Úradu hraničnej a cudzineckej polície z východného Slovenska proti operatívcom Národnej kriminálnej agentúry.

 

Keďže však obvinení podľa Fica dostali echo, nepodarilo sa ich vypátrať. Dodal, že obvinený Csaba D. sa už priznal, že v medializovaných kauzách vypovedal nepravdivo.

 

Minister vnútra SR v reakcii na túto tlačovú besedu uviedol, že pozastavenie činnosti vedúcej špecializovaného tímu Útvaru inšpekcie služby (ÚIS) vykonal autonómne dočasne poverený riaditeľ ÚIS na základe zhodnotenia aktuálneho stavu. Dodal, že o tomto kroku ho aj informoval.

 

"Rozhodnutie dočasne povereného riaditeľa ÚIS vzal minister vnútra na vedomie a pánovi Scholtzovi dôveruje, že týmto opatrením sa mu podarí odvrátiť nežiadúcu situáciu, na základe ktorej je spochybňovaná objektivita a nestrannosť špecializovaného tímu ÚIS," priblížila Túrosová v stanovisku ministra.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies