Envirorezort pripravuje prelomový zákon o zmene klímy! Budaj sľubuje podporu inovatívnych technológií

NETKY.SK • 19 Máj 2021, 19:37 • 2 min
Envirorezort pripravuje prelomový zákon o zmene klímy! Budaj sľubuje podporu inovatívnych technológií

BRATISLAVA – Slovensko pripravuje historicky prvý zákon o zmene klímy a aktualizáciu nízkouhlíkovej stratégie krajiny.

slovakia

left justify in out

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) to povedal pri príležitosti otvorenia konferencie Race to Zero, ktorá sa začala dnes na zámku v Smoleniciach v trnavskom okrese.

 

Podpora inovatívnych technológií

Podľa Budaja prinesie konferencia začiatok novej formy spolupráce medzi Slovenskom a Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska pri dosahovaní klimatických cieľov.

Otvoreniu konferencie predchádzalo bilaterálne rokovanie šéfa envirorezortu s britskou ministerkou pre Európu Wendy Morton.

 

Budaj tiež informoval, že jeho ministerstvo bude podporovať inovatívne environmentálne technológie v priemyselnej výrobe. 

 

„Práve tu vidím priestor, kde je dôležité prepájať vedu, výskum a priemysel,“ povedal. Ministerstvo považuje za dôležité upevniť spoluprácu s vysokoškolskými inštitúciami, predovšetkým v budovaní expertízy pre udržateľný rast či vedecko-výskumnej oblasti. Tá môže pomôcť zavádzať do praxe technológie šetrné k prírodným zdrojom a planéte.

 

Rozvoj bezuhlíkovej ekonomiky
Organizátorom konferencie Race to Zero je veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva v Slovenskej republike. Podujatie je venované globálnej kampani Race To Zero, zameranej na spoluprácu a rozvoj bezuhlíkovej ekonomiky zo strany firiem, miest, regiónov a investorov.

 

V súčasnosti je do kampane zapojených 708 miest, 23 regiónov, 2162 firiem, 127 globálnych investorov a 571 univerzít.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies