Infektológ Jarčuška si vyhodil z kopýtka v červenom okrese. Už ho rieši Úrad verejného zdravotníctva

NETKY.SK • 25 Október 2021, 21:54 • 2 min
Infektológ Jarčuška si vyhodil z kopýtka v červenom okrese. Už ho rieši Úrad verejného zdravotníctva

NITRA - Odborník na infektológiu Pavol Jarčuška, ktorý sa podieľa na tvorbe pravidiel, ktorých cieľom je zabrániť šíreniu koronavírusu, ich sám nedodržal.

slovakia

left justify in out

Uznávaný infektológ Pavol Jarčuška porušil epidemiologické pravidlá. Na konferencii zorganizovanej v Nitre sa zabával bez ochrany horných dýchacích ciest. Tento okres je pritom podľa Covid automatu zaradený do červenej farby, teda I. stupňa ohrozenia, kde platia prísnejšie pravidlá. 

 

 

V interiéroch je povinné nosiť respirátory. Po tom, ako sa na sociálnych sieťach začalo šíriť video z daného večera, svoje pochybenie Jarčuška otvorene priznal pre televíziu RTVS. Zároveň potvrdil pravosť videa. Tento svoj prešľap pritom sám nahlásil Úradu verejného zdravotníctva.

 

Na neuvážené konanie infektológa už zareagoval aj samotný minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. "Predpokladám, že keď to Jarčuška priznal, očakáva aj sankciu," dodal.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies