Energetická kríza si v Česku vyžiadala ďalšiu obeť spomedzi dodávateľov

NETKY.SK • 17 November 2021, 17:12 • 2 min
Energetická kríza si v Česku vyžiadala ďalšiu obeť spomedzi dodávateľov

PRAHA - Po spoločnostiach Bohemia Energy, Kolibřík Energie a A-Plus končí ďalší dodávateľ energií, firma Ray Energy. Ukončenie činnosti oznámila v utorok 16. novembra.

slovakia

left justify in out

Ako uviedol server e15.cz, ktorý sa odvolal na CNN Prima News, zákazníci však neprejdú automaticky k dodávateľom poslednej inštancie. Osloví ich firma SPP CZ, u ktorej Ray Energy zabezpečila svojim zákazníkom možnosť dodávok energií.

 

img

 

Prečítajte si tiež: Slovensko prestane ťažiť uhlie!

 

Do piatka by mala poslať ponuku a zabezpečiť prevod odberného miesta."Stále sme verili, že sa nám súčasnú situáciu na energetickom trhu podarí prekonať. Čakali sme, že vo chvíli, keď do Európy začne prúdiť plyn z Ruska, začne sa energetický trh postupne stabilizovať. Naše predpoklady sa však nenaplnili," uviedli v liste zákazníkom majitelia Ray Energy Petr Soustružník a Iveta Bicková. Ako dodali, fungovanie za takto nepredvídateľných podmienok už pre nich nie je možné.

 

img

 

Ray Energy dodávala elektrinu takmer 2 500 zákazníkom a plyn zhruba 480 odberateľom. Spoločnosť sa tak radí medzi menších dodávateľov. Oznámenie o ukončení dodávok dostal OTE od spoločnosti v utorok v popoludňajších hodinách.

 

Možno vás zaujme: Satelitné snímky potvrdzujú úbytok našich lesov. Ktoré oblasti sú najviac postihnuté?

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies