Do dnešného výstražného štrajku sa zapojili dve tretiny vodičov MHD

NETKY.SK • 12 Apríl 2021, 12:00 • 2 min
Do dnešného  výstražného štrajku sa zapojili dve tretiny vodičov MHD

BRATISLAVA - Do dnešného výstražného štrajku sa zapojila viac ako polovica vodičov mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.

slovakia

left justify in out

Hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Ľubica Melcerová informovala o štrajku vodičov MHD v Bratislave. „Do výstražného štrajku, ktorý sa konal dnes medzi 8:00 a 9:00 sa zapojili dve tretiny vodičov MHD, ktorí postupne po 8:00 doviezli cestujúcich na konečné zastávky, vozidlá odstavili a do 9:00 sa nezapojili do premávky," informovala hovorkyňa.

 

img

 

Dodala, že v snahe zachovať obsluhu najväčších nemocníc ostali premávať linky 9, 32, 98, 209 a 211. Obsluhované boli aj všetky električkové radiály, ktoré pokryla náhradná autobusová doprava. „Po 9:00 sa podľa pokynov dopravného dispečingu, ktorý DPB posilnil na 16 ľudí, postupne obnovila premávka. V plnom rozsahu bola obnovená o 10:30," doplnila Melcerová.

 

img

Dnešný štrajk ohlásili v piatok 9. apríla odborové organizácie DPB a Dopravného podniku mesta Košice s cieľom upozorniť štátne orgány na nevyhnutnosť poskytnutia finančnej pomoci od štátu prevádzkovateľom MHD v dôsledku výpadkov príjmov vyvolanom pandémiou COVID-19.

 

Súvisiaci článok: Bratislavskú a košickú verejnú dopravu dnes ochromí štrajk. Počas jednej hodiny nebude premávať MHDtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies