EMA rozhodne o schválení americkej vakcíny Johnson & Johnson už 11. marca

NETKY.SK • 2 Marec 2021, 20:07 • 2 min
EMA rozhodne o schválení americkej vakcíny Johnson & Johnson už 11. marca

AMSTERDAM - Európska lieková agentúra (EMA) 11. marca zasadne, aby rozhodla o schválení jednodávkovej vakcíny od firmy Johnson & Johnson.

slovakia

left justify in out

Európsky regulačný orgán oznámil, že "za predpokladu, že predložené údaje o kvalite, bezpečnosti a účinnosti vakcíny sú dostatočne spoľahlivé a úplné," zverejní ešte v ten deň svoj názor.

 

img

 

V USA je už schválená 
Už v sobotu schválil očkovaciu látku od Johnson & Johnson americký federálny Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA). Podľa úradu vakcína poskytuje silnú účinnosť pri prevencii hospitalizácie a úmrtia. Pri veľkej štúdii v Juhoafrickej republike sa jedna dávka danej vakcíny preukázala byť účinná na zhruba 85%.

 

V USA schválili vakcínu proti COVID-19, pri ktorej stačí podstúpiť len jedno kolo očkovania


Európska únia schválila už vakcíny od firiem Pfizer a BioNTech, Moderna a AstraZeneca. Všetky si vyžadujú podanie dvoch dávok.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies