Ekovýchova na Kamzíku pre rodiny s deťmi

NETKY.SK • 5 Júl 2024, 15:03 • 2 min
Ekovýchova na Kamzíku pre rodiny s deťmi

BRATISLAVA - Hlavné mesto a Mestské lesy v Bratislave otvorili v rekreačnom areáli na Kamzíku moderné Centrum ekovýchovy. Slúži ako zázemie pre organizovanie rôznych kurzov a seminárov týkajúcich sa ochrany prírody pre školy, aj širokú verejnosť.

slovakia

left justify in out

Prednáškové miestnosti sa využívajú aj pri príležitosti konania odborných prednášok a seminárov na lesnícke témy. Mestské lesy v Bratislave tak získali priestor na rozvíjanie lesníckej pedagogiky, ktorej sa za pozitívneho ohlasu a záujmu verejnosti venujú už niekoľko rokov.

S otvorením nového Centra ekovýchovy sa sprístupňuje aj okolité arborétum s desiatkami vzácnych stromov. Projekt je realizovaný v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A SK-AT spolu s mestom Viedeň a o.z. Daphne, Inštitútom aplikovanej ekológie, financovaný bol prevažne z eurofondov.

Nové Centrum ekovýchovy vzniklo v rámci rekreačného areálu Kamzík a je súčasťou väčšieho areálu, arboréta. Záhradu tvoria vzácne, pre naše územie exotické, viac ako storočné dreviny, ktoré boli vysadené koncom 19. a začiatkom 20. storočia.

Pôvodne záhradu vlastnila a arborétum vybudovala zrejme rodina Pálffyovcov. Arborétum bolo roky pre verejnosť neprístupné, s vybudovaním Centra ekovýchovy sa areál pre verejnosť otvoril.

11x v roku 2024, od januára do novembra 2024, vždy prvú nedeľu v mesiaci, v čase od 10.00-17.00. bude realizovať ekovýchovný program a aktivity na Kamzíku, ktorý si aj vďaka nadácii VÚB môžu vyskúšať rodiny s deťmi, ako aj široká verejnosť bezplatne.

Prvá júlová nedeľa ekovýchovy bude venovaná téme "Stromy."

Život každého stromu začína a končí v pôde. Návštevníci majú možnosť spoznať typické stromy v lesoparku prostredníctvom ich semien, plodov, kôry, listov, či púčikov. Paleta možností je naozaj pestrá. Výskumnou úlohou bude nájdenie najstaršieho stromu v arboréte, odhad veku stromu podľa letokruhov, či určenie výšky stromov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: DAPHNE - Inštitút aplikovanej ekológie, Foto: yimba.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies