Airbnb celosvetovo zakázalo domáce párty

NETKY.SK • 21 August 2020, 15:17 • 2 min
Airbnb celosvetovo zakázalo domáce párty

Platforma Airbnb sprostredkovávajúca ubytovanie zakázala v rámci úsilia v boji proti koronavírusu domáce párty, aby obmedzila zhromaždenia ľudí.

slovakia

left justify in out

Určili si pravidlá

Obsadenie prenajímaných miest bude až na pár výnimiek obmedzené len na 16 ľudí. Spoločnosť varovala, že ak prenajímatelia alebo hostia pravidlá porušia, podnikne právne kroky.

"Zavedenie globálneho zákazu na párty a podujatia je v najlepšom záujme verejného zdravia," píšu zástupcovia Airbnb v stanovisku.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Airbnb (@airbnb),

 

Ako tiež uviedli, 73 % miest v ponuke na platforme jasne zakázalo párty, ale niektorí hostitelia povolili menšie podujatia, ako napríklad oslavy narodenín.

 

Napriek tomu sa však niektorí hostia rozhodli na prenajaté miesta "preniesť svoje barové a klubové správanie sa".

 

Zákaz aj kvôli susedom

"Myslíme si, že takéto konanie je neskutočne nezodpovedné. Takýto typ podnikania nechceme a ktokoľvek, kto sa zapája alebo povoľuje takéto správanie, nepatrí na našu platformu," uvádza sa tiež vo vyhlásení.

Airbnb už začalo zavádzať prísnejšie obmedzenia vrátane zákazu domácich párty, ktoré neprestajne obťažovali susedov. V snahe podporiť udržiavanie sociálneho odstupu tiež z filtrov pri vyhľadávaní odstránila možnosť "priateľský k podujatiam" a "povolené párty a podujatia".

 

 

Skôr počas tohto mesiaca zase zakázala vo Veľkej Británii niekoľkým osobám mladším ako 25 rokov prenajať si celé domy, pričom sa jej to už skôr podarilo aj v USA a Kanade.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies