EIB požičia Slovensku 250 miliónov eur na projekty rozvoja vidieka

NETKY.SK • 22 December 2016, 14:27 • 2 min
EIB požičia Slovensku 250 miliónov eur na projekty rozvoja vidieka

BRATISLAVA - Európska investičná banka (EIB) požičia Slovensku 250 mil. eur na podporu rozvoja vidieka. Tieto prostriedky budú slúžiť na spolufinancovanie prioritných projektov v rámci Programu rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Pokrývať budú národné spolufinancovanie potrebné na realizáciu projektov. Spolu by sa tak vďaka pôžičke od EIB mali financovať projekty v celkovej sume 1,66 mld. eur.

slovakia

left justify in out

"Tieto projekty pomôžu udržať a vytvoriť nové pracovné príležitosti najmä v menej rozvinutých vidieckych oblastiach Slovenska, ktoré čelia vyššej nezamestnanosti. Predovšetkým je to v oblastiach agropotravinárstva, vo vidieckej turistike a službách," uviedol viceprezident EIB Vazil Hudák. Ako doplnil minister financií Peter Kažimír, vďaka úveru od EIB by mala byť posilnená konkurencieschopnosť malých a stredných podnikov v poľnohospodárskom sektore.


Súčasný úver je druhou operáciou EIB na podporu financovania programu rozvoja vidieka na Slovensku, ktorého poskytovateľom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. V roku 2014 banka podpísala úver vo výške 120 mil. eur na financovanie investícií, ktoré prispeli k zalesneniu, zlepšeniu ochrany lesov, správy a modernizácie infraštruktúry poľnohospodárstva na slovenskom vidieku.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies