Eduard Heger: „EÚ je jednotná ako nikdy predtým, balík sankcií voči RF je bezprecedentný."

NETKY.SK • 25 Február 2022, 13:19 • 2 min
Eduard Heger: „EÚ je jednotná ako nikdy predtým, balík sankcií voči RF je bezprecedentný."

BRATISLAVA - Európski lídri sú jednotní v tom, že Ukrajina potrebuje výraznú morálnu i humanitárnu pomoc. Po piatkovom rokovaní vlády to v súvislosti so štvrtkovým (24. 2.) rokovaním lídrov Európskej únie (EÚ) povedal predseda vlády SR Eduard Heger.

slovakia

left justify in out

Balík sankcií, ktorého rámec sa dohodol na štvrtkovom mimoriadnom samite, má podľa Hegera zasiahnuť politické vedenie, ale aj oligarchov a tých, ktorí participujú na štátnom režime Ruska. Opätovne ho onačil za bezprecedentný.

 

„Jeho výsledná podoba sa však ešte stále formuje," upozornil Heger v súvislosti s vyhláseniami, či sankcie nemali byť tvrdšie.

 

img

 

„V priebehu pár hodín by mali byť známe všetky detaily, malo by ísť o skutočne rázne opatrenia," uviedol aj s odkazom na neustále sa meniacu situáciu. Avizoval tiež, že sankcie by sa mali týkať aj Bieloruska, ktoré pomohlo k vpádu Ruska na Ukrajinu.

 

 

Priznal, že nie je možné jednoznačne povedať, že sankcie zastavia terajšiu agresiu Kremľa. Verí však, že v horizonte týždňov a mesiacov budú mať efekt. Zároveň vyzdvihol výraznú jednotu EÚ v súčasnom postoji voči Rusku.

 

„Sme stmelení ako nikdy predtým," uviedol. Jednota EÚ sa podľa Hegera prejavuje aj v snahe koordinovať opatrenia v prípade zvládania migračnej vlny. Zdôraznil zároveň, že súčasná situácia potvrdila nevyhnutnosť posilňovať obranyschopnosť jednotlivých krajín. Spoluobčanov premiér vyzval, aby zvýšili obozretnosť voči dezinformáciám, očakáva, že hybridná vojna v kyberpriestore sa ešte zintenzívni.

 

Prečítajte si: VIDEO: V Rusku sa odohrali protesty proti vojne. Zadržali vyše 1 700 ľudí

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies