VIDEO: V Rusku sa odohrali protesty proti vojne. Zadržali vyše 1 700 ľudí

NETKY.SK • 25.02 • Čítanie 2 min

MOSKVA - Protesty proti ruskej invázii na Ukrajinu sa vo štvrtok uskutočnili vo viacerých ruských mestách. Zadržali viac ako 1700 ľudí.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom portál Medusa, spresňuje, že k zatknutiu účastníkov týchto protivojnových protestov prišlo celkovo v 53 ruských mestách. Najviac ľudí zadržali v Moskve, a to najmenej 955. V druhom najväčšom ruskom meste Petrohrad polícia zadržala asi 425 ľudí, v meste Krasnodar zadržala 57 ľudí a v Jekaterinburgu 39.

 

 

Vo všetkých ostatných mestách bolo zadržaných menej ako 30 ľudí.

 

 

 

V Moskve proti jednej účastníčke protivojnového protestu začala polícia trestné stíhanie pre ohrozenie verejného činiteľa. Žena mala totiž na príslušníkov polície hodiť fľašu s horľavinou, píše Meduza s odvolaním sa na moskovský vyšetrovací úrad.

 

 

Protesty proti vojne, ktorú Rusku rozpútalo na Ukrajine, sa vo štvrtok konali vo viacerých metropolách i menších mestách sveta: Berlíne, Sydney, Barcelone, Madride, Bejrúte, Štokholme, Tokiu, Rige, Tallinne, Varšave, Osle, Haagu, Paríži.

 

img

 

Mnohé z týchto protestov sa uskutočnili pred sídlami ruských veľvyslanectiev a zúčastnili sa na nich nielen príslušníci ukrajinskej diaspóry v danej krajine, ale aj miestni obyvatelia podporujúci Ukrajinu.

 

Prečítajte si: VIDEO: V Kyjeve horí obytná budova, zasiahli ju úlomky ruského stroja. Vo štvrtok zahynulo 137 ľudí

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona