ECB rokuje s MMF o poskytnutí 300 miliárd eur pre Španielov

NETKY.SK • 14 September 2012, 11:39 • 2 min
ECB rokuje s MMF o poskytnutí 300 miliárd eur pre Španielov

ECB rokuje s MMF o poskytnutí 300 miliárd eur pre Španielov - Svet Európska centrálna banka (ECB) rokuje s Medzinárodným nenovým fondom (MMF) o poskytnutí finančnej pomoci pre Španielsko vo výške okolo 300 miliárd eur, uviedol dnes holandský finančný denn

slovakia

left justify in out

imgEurópska centrálna banka (ECB) rokuje s Medzinárodným nenovým fondom (MMF) o poskytnutí finančnej pomoci pre Španielsko vo výške okolo 300 miliárd eur, uviedol dnes holandský finančný denník Het Financieele Dagblad. Denník nespresnil zdroj, odkiaľ získal tieto informácie.
      Balík finančnej pomoci pre Španielsko bude možný potom ako ECB rozhodne o nákupe španielskych vládnych dlhopisov, aby znížila tlak spojený s finančnými nákladmi Madridu. Rada guvernérov ECB vytvorila nový program na kúpu bondov s názvom Priame finančné prevody (OMT), ktorý nahradí predošlý program a umožní Európskej centrálnej banke aby mohla bez ohraničenia nakupovať dlhopisy s lehotou splatnosti od jedného do troch rokov.
      Holandský denník uviedol, že ECB chce mať istotu spoluúčasti MMF pri finančnom balíčku pre Španielsko, aby sa uistila, že Španielom budú predložené veľmi striktné podmienky pre znižovanie miery zadlženia a reformy národného hospodárstva.
      Podľa denníka MMF určí podmienky pre poskytnutie finančného balíka pomoci, pričom tento trojročný program bude podobný ďalším, ktoré MMF už prevádzkuje a jeho maximálna hodnota bude 300 miliárd eur. Denník zároveň uviedol, že o tomto druhu finančnej pomoci pre Španielsko by mali diskutovať aj ministri financií krajín eurozóny, ktorí sa dnes zúčastňujú na neformálnom zasadnutí Euroskupiny na Cypre.
      Podľa šéfa ECB Maria Draghiho krajiny, ktoré budú chcieť, aby táto inštitúcia skupovala ich štátne dlhopisy, budú musieť spĺňať celú sériu podmienok, ktoré bude z veľkej miery monitorovať MMF. Draghi v tejto súvislosti spresnil, že to neznamená, že dôjde k dotlače eurobankoviek pre krajiny eurozóny.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies