Chodkyni Czakovej už druhý raz tesne ušiel slovenský rekord

NETKY.SK • 29 Január 2019, 10:27 • 2 min
Chodkyni Czakovej už druhý raz tesne ušiel slovenský rekord

BRATISLAVA - Slovenská reprezentantka v chôdzi Mária Katerinka Czaková aj po náročnom tréningovom týždni dokázala, že hoci je už špecialistka na 50-kilometrový chodecký maratón, dokáže zašliapať aj rýchlu tritisícku.

slovakia

left justify in out

Na halovom atletickom mítingu Elán v Bratislave dosiahla čas 12:36,00 min, pričom slovenský rekord Zuzany Zemkovej má hodnotu 12:34,31 min.

 

"Na jednej strane ma tento výkon potešil, lebo preteky som išla z plnej prípravy, ale na druhej mi je smutno, že mi už druhý raz tesne ušiel slovenský rekord – vlani o 23 stotín, teraz o 1,69 sekundy. Asi mi tento rekord nie je súdený,“ citoval zverenku dua Matej Spišiak - Martin Pupiš oficiálny web Slovenského atletického zväzu. „Škoda, že mi po rýchlom začiatku na druhom kilometri trochu stvrdli nohy. Žiaľ, ak na tritísícke stratíte pár sekúnd, už len veľmi ťažko to doženiete. Škoda, že nešla so mnou dlhšie Guatemalčanka Ortízová. Myslela som si, že sa budeme vzájomne ťahať. Keby ma trochu viac ponaháňala, asi by som nespomalila a mohla som možno mať aj rekord,"  odhadovala Katerinka Czaková, vlani šiesta na 50 km na ME v Berlíne a tretia v ankete slovenský Atlét roka.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies