Duchovia, smiech, strach a standing ovation! Pozrite si reportáž Netiek z premiéry novej hry Divadla komédie s názvom 2:22 - príbeh duchov!

NETKY.SK • 12 Apríl 2024, 16:00 • 2 min
Duchovia, smiech, strach a standing ovation! Pozrite si reportáž Netiek z premiéry novej hry Divadla komédie s názvom 2:22 - príbeh duchov!

Divadelná udalosť sezóny! Divadlo komédie predstavilo novú hru, pri ktorej sa budete báť aj smiať. Hit súčasnej divadelnej Európy s názvom 2:22 - príbeh duchov od britského autora Dannyho Robinsa dostali herci Soňa Norisová a Marcel Ochránek ako narodeninový darček od réžiséra Svetozára Sprušanského! Pozrite si reportáž, v ktorej sa dozviete, či Gizka Oňová, Zuzana Norisová a Přemysl Boublík veria v nadprirodzené sily a či sa boja duchov!

slovakia

left justify in out

Vtipná aj tajomná. Mystická aj dobrodružná. Vzťahovo vybrúsená, herecky bravúrna, príbehovo prekvapujúca. Záhadná a magická. Presne taká je najnovšia, v poradí už desiata premiéra Divadla komédie. Nesie názov: 2:22 - príbeh duchov od britského autora Dannyho Robinsa a režisér Svetozár Sprušanský ju objavil v Londýne.
 
Hra je neuveriteľne zaujímavá. Nečítal som lepší divadelný text za posledných dvadsať rokov. Nádherné postavy - radosť pre hercov ich tvarovať, kreaovať a následne aj hrať. Ale je to aj hra, ktorá dá inscenátorom poriadne zabrať. Je v nej niekoľko technických a technologických daností, ktoré ak chcete divákom pripraviť pôžitok zo sledovania deja, musíte precízne zrealizovať. Musím sa priznať, nenapĺňali sa ľahko,“ skonštatoval  režisér Svetozár Sprušanský.

Najväčšia atraktivita a výnimočnosť hry je jej žánrová nejednoznačnosť. Zábavná komédia, napínavý triler, vzťahová groteska aj dobrodružná detektívka.
 
Boli sme skvelý tím, pomáhali sme si, bolo to pohodové. V tomto predstavení je veľa technických vecí, ktoré sme museli nacvičiť. Ja a Soňa sme nedávno oslávili 50-tku a poprosili sme režiséra Sveťa Sprušanského o darček v podobe hry. Ponúkol nám viacero a my sme si vybrali túto. Ďakujeme režisérovi za tento darček,“ prezradil herec Marcel Ochránek.

Premiéru v Dome kultúry Ružinov si nenechali ujsť Gizka Oňová, Zuzana Tlučková, Katarína Hasprová, Martin Kaprálik, Peter Kočiš či Miloš Bubán. Hlavní protagonisti si na pódiu vyslúžili dlhé standing ovations. Herečka Zuzana Norisová prišla podporiť svoju sestru Soňu.
 
Už pri prečítaní hry som na ňu tešila. Celý skúškový proces nás bavil a užívali sme si to. V hre sú rôzne efekty, ktoré musia presne zapadnúť. Na premiére sa nám dokonca nepodarila zapáliť sviečka, snažila som Marcelovi pomôcť s náhradným zapaľovačom, ale neúspešne. Stalo sa nám to po prvýkrát,“ s úsmevom povedala Soňa Norisová.
 

Titul 2:22 - príbeh duchov je jedným z najžiadanejších divadelných textov na svete. Vlastní ho renomovaná divadelná agentúra, ktorá dohliadala na vznik a prípravu slovenskej inscenácie do každého detailu. Dokonca "schvaľovali" aj obsadenie slovenských hercov, ktorí "prešli" na jednotku.
 
Ako režisér si vysnívate ideálne obsadenie pre každú hru a potom prichádza ku korekciám. Tento titul bol od začiatku zamýšľaný ako pomyselný darček pre Soňu Norisovú a Marcela Ochránka k ich okrúhlym životným jubileám. Tak sa aj stalo. A druhú, mladomanželskú dvojicu, som obsadzoval podľa typológie hercov k danej postave. Ale zvolil som výborne. Dominika Žiaranová aj Přemysl Boublík spĺňajú všetky predpoklady pre ich pôsobivosť a presvedčivosť,“ neskrýva radosť režisér Svetozár Sprušanský.

Cítim sa v tejto hre vynikajúco. Som veľmi rád a vďačný, že mi režisér zveril túto rolu. Dnes sme  po prvýkrát zažili diváka, nemali sme ani verejnú generálku a preto to bola veľká zodpovednosť. V hre sú tajomstvá, ktoré sa postupne odkrývajú a myslím si, že na diváka zapôsobia,“ láka herec Přemysl Boublík

V hite súčasnej divadelnej Európy sa budete príjemne báť a rozmotávať klbko vzťahov, tajomstiev a mystiky. Starý dom a v ňom byt v rekonštrukcii. Nasťahovali sa do neho dvaja mladomanželia - Sam a Jenny. Majú malú dcéru. A práve organizujú kolaudačný večierok so svojimi priateľmi - Lauren a jej novým priateľom Benom. Sú to oni, čo miešajú karty vlastných osudov? Alebo je to niekto iný? Sila, ktorá ovládla tento dom? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v hre 2:22 - príbeh duchov. Stretneme sa v Dome kultúry Ružinov 28. apríla, 30. a 31. mája, 13. júna, vždy o 19.00 hodine. A od septembra po celom Slovensku aj v mestách Žilina, Senica, Považská Bystrica, Bojnice, Trnava, Trenčín, Ružomberok, Martin, Púchov, Zvolen, Brezno, Námestovo, Košice, Lučenec, Prešov, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica a ďalších. Vstupenky sú dostupné tu.

Viac na www.divadlokomedie.sk alebo www.facebook.com/divkomedie

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nora Krchňáková
NK Factory, Zdroj foto: Dalibor Krupka a Ján Štovk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies