Drucker: Oddlženie nemocníc nie je štandardným nástrojom, iná alternatíva však nie je

NETKY.SK • 29 November 2017, 19:23 • 2 min
Drucker: Oddlženie nemocníc nie je štandardným nástrojom, iná alternatíva však nie je

BRATISLAVA - Oddlženie nemocníc nie je štandardným nástrojom, ale situáciu je potrebné riešiť. V závere druhého rokovacia dňa 23. schôdze Národnej rady (NR) SR to uviedol minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) v rámci rozpravy o návrhu na oddlženie nemocníc.

slovakia

left justify in out

"Alternatíva je, prosím vás, aká? Že to nebudeme riešiť, že to necháme, aby to zlikvidovalo nemocnice?" kládol otázky šéf rezortu zdravotníctva v pléne. Uvedomuje si pritom, že jednorazovým oddlžením sa situácia nezmení, potrebné je odstrániť príčiny týchto dlhov. Na to sa podľa neho spustilo a realizujú sa viaceré opatrenia.

 

Za minulý rok sa tak podľa neho podarilo znížiť tempo rastu zadlženosti o 20 miliónov eur, v tomto roku by malo klesnúť o 10 miliónov eur. "Neklamem a ani vás nebudem zavádzať, že sa to spraví za deň," dodal minister.

 

Na základe oddlženia by mali nemocnice dostať zo štátnych aktív peniaze na dlhy, ktoré vznikli do konca minulého roka, najviac však 585 miliónov eur.

Plánované oddlženie nemocníc však kritizovali viacerí poslanci opozície. Argumentovali tým, že nemocnice sa už v minulosti niekoľkokrát oddlžili a napriek tomu následne opäť vytvárali ďalšie dlhy.

 

Poslanci budú v rokovaní pokračovať vo štvrtok 30. novembra, diskutovať budú o ďalších neprerokovaných bodoch. Okrem iného na nich čaká aj pravidelná štvrtková Hodina otázok. Premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) napríklad poslanci adresovali otázky o partnerstve Slovenska s Čínou či o probléme s nízkymi platmi v štátnej správe.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies