Afganistan zažil masovú svadbu so 70 pármi! Taliban im pripravil nevídané obmedzenia

NETKY.SK • 13 Jún 2022, 21:24 • 2 min
Afganistan zažil masovú svadbu so 70 pármi! Taliban im pripravil nevídané obmedzenia

KÁBUL - Na svadobných obradoch sa zúčastnili stovky hostí. Ich bezpečnosť zaisťovali ozbrojenci Talibanu.

slovakia

left justify in out

Sobáše sú v Afganistane, ktorý zápasí s veľkou chudobou, finančne náročnou záležitosťou. Tradičné svadobné oslavy totiž zahŕňajú veľké veno, drahé dary a okázalé hostiny. Podľa AFP už v minulosti páry, ktoré si takéto oslavy nemohli dovoliť, organizovali veľké hromadné svadby, ktoré ich potom v prepočte na rodinu vyšli lacnejšie.

 

img

 

Svadobný obrad, pri ktorom v pondelok uzatvorilo manželstvo 70 afganských párov, je jedným z najväčších hromadných sobášov, aké sa v Afganistane kedy odohrali. Poznačili ho však reštriktívne nariadenia, ktoré v krajine postupne zavádza radikálne islamistické hnutie Taliban.

 

Prečítajte si tiež: Ženy sú citlivejšie na chlad. Viete, prečo je to tak?

 

Nevesty a ženísi museli byť počas svadobného obradu striktne oddelení. Navzájom sa nesmeli miešať ani ženy a muži z radov hostí, pričom na poriadok a dodržiavanie odstupov dohliadali ozbrojení talibovia. Namiesto tradičných osláv plných tanca a spevu boli jediným kultúrnym bodom programu prednes poézie a prejavy organizátorov podujatia.

 

Novinári, ktorí udalosť spravodajsky pokrývali, nesmeli s nevestami hovoriť, mohli však na podujatí fotografovať a vyhotovovať videozáznamy.

 

img

 

Po skončení svadobných obradov si ženísi, z ktorých mal každý na tradičnom svadobnom odeve pripnutú plastovú menovku, vyzdvihli svoje nevesty a nasadli do áut vyzdobených stuhami a kvetmi.

 

Podľa organizátorov podujatia sa môže cena za jednodňový prenájom sobášnej siene v Kábule vyšplhať v prepočte až na 20 000 dolárov. Preto niektoré páry čakali celé roky na to, aby sa mohli zosobášiť počas hromadného obradu.

 

Možno vás zaujme: The Rolling Stones náhle zrušili koncert. Mick Jagger má zdravotné problémy!

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies