Dopravno-preventívna akcia s deťmi

NETKY.SK • 22 Jún 2011, 13:10 • 2 min
Dopravno-preventívna akcia s deťmi

Dopravno-preventívna akcia s deťmi

slovakia

left justify in out

Prvý letný deň, 21. júna 2011 sa v Banskej Bystrici uskutočnila ďalšia, určite nie však posledná dopravno-preventívna akcia s deťmi, tentoraz v spolupráci so Základnou školou Slovenského slobodného vysielača na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici a krajským dopravným inšpektorátom Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici. Deti sa tak na chvíľku stali pomocníkmi policajtov, pomáhali im pri meraní rýchlosti, zastavovaní vozidiel, ale hlavne vodičov chválili za dodržiavanie predpisov, prípadne karhali, ak došlo k ich porušeniu.

Akcia bola zameraná na zisťovanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky vodičmi motorových vozidiel, najmä na dodržiavanie dovolenej rýchlosti jazdy, používanie bezpečnostných pásov, predpísané osvetlenie, ako aj na požívanie alkoholických nápojov počas jazdy.

Deti si už v predstihu vlastnoručne pripravili pre vodičov darčeky – pre zodpovedných vodičov „odznaky“ sladkého hrozna a pre nezodpovedných vodičov „odznaky“ kyslého citróna, ktoré potom spolu s pripravenými „vysvedčeniami“ odovzdávali priamo vodičom. Vodiči motorových vozidiel tak mali možnosť uvedomiť si, že práve deti patria k najohrozenejšej skupine na ceste a dodržiavaním pravidiel bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky predchádzajú závažných dopravných nehodám, pri ktorých by mohlo byť ohrozené ich zdravie a život.

Zdroj: KR PZ Banská Bystricatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies