Hancko so Sauerom spoznali meno nového trénera. Do Feyenoordu prichádza zo Sparty Praha

NETKY.SK • 12 Jún 2024, 10:48 • 2 min
Hancko so Sauerom spoznali meno nového trénera. Do Feyenoordu prichádza zo Sparty Praha

ROTTERDAM - Novým trénerom Feyenoordu Rotterdam sa stal Dán Brian Priske, ktorý sa do Holandska presúva zo Sparty Praha. Holandský klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

slovakia

left justify in out

V českom klube pôsobil dva roky a Spartu doviedol k dvom majstrovským titulom, ku ktorým v uplynulej sezóne pridal aj domáci pohár a účasť v osemfinále Európskej ligy.

Feyenoord, v ktorom pôsobia aj Slováci Dávid Hancko a Leo Sauer, hľadal nového kouča po tom, čo Arne Slot odišiel do Liverpool FC ako náhrada za odchádzajúceho Jürgena Kloppa.

"Brian dal Sparte dva krásne roky, v ktorých sme boli naozaj úspešní. Získali sme tri trofeje a v druhej sezóne sme sa úspešne prezentovali v Európe. Máme za sebou obdobie, ktoré nás všetkých obohatilo, posilnilo a prinieslo veľa radosti," komentoval odchod Priskeho športový riaditeľ Sparty Tomáš Rosický pre klubový web.

"Mali sme jasnú predstavu, ako sa v tejto situácii zachovať, pretože záujem o Briana sme vnímali už v minulosti. Kľúčom je kontinuita v našom jasne stanovenom systéme, a to ako v dodržiavaní štandardov dennodennej práce všetkých zložiek A-tímu, tak aj v ďalšom budovaní na základe jasných herných princípov," doplnil.

"Prajeme Brianovi veľa šťastia a ja osobne mu ďakujem za všetko, čo pre Spartu odviedol," zakončil Rosický.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Sportnet, Foto: sport.cz
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies