Do zoo sa dobrovoľne nasťahoval nový nájomník

NETKY.SK • 4 Máj 2019, 08:14 • 2 min
Do zoo sa dobrovoľne nasťahoval nový nájomník

BERLÍN - Medviedik čistotný sa nedávno svojvoľne nasťahoval do zoologickej záhrady v nemeckom meste Heidelberg, pričom tamojší ošetrovatelia ho podľa platných smerníc EÚ nesmú vysťahovať. O prípade informoval v piatok miestny denník Rhein-Neckar-Zeitung.

slovakia

left justify in out

Podľa jeho správy objavili nezvaného hosťa nedávno ošetrovatelia v ohrade pre medviediky čistotné, kde sa zjavne už udomácnil a spriatelil aj s pôvodnými siedmimi obyvateľmi.

 

Votrelec, ktorý dostal prezývku Fred, teraz môže počítať s celoživotne bezplatným ubytovaním i stravou. Smernica EÚ z roku 2015 totiž zakazuje, aby ho ošetrovatelia prepustil nazad do voľnej prírody, píše agentúra AP. Podľa uvedenej direktívy sú totiž medviediky čistotné považované za invazívne živočíšne druhy, ktoré predstavujú hrozbu pre rastliny i ďalšie zvieratá.

 

obrazok

 

Fred tak ostane v ZOO, potomkov však pravdepodobne nesplodí. Pravidlá EÚ totiž tiež vyžadujú, aby bol vykastrovaný, dodáva AP.

Medviedik čistotný (Procyon lotor - možná forma je aj "medvedík čistotný", zastarane tiež "mýval") pochádza zo Severnej Ameriky a do Európy, ale i na Kaukaz a do Japonska bol zavlečený človekom.

 

Podľa platných smerníc EÚ ho nesmú zo ZOO vysťahovať. Má tak zaručenú stravu a bývanie až do smrti.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies