Auto, ktoré naštartovali na diaľku, zabilo muža

NETKY.SK • 13 December 2019, 13:07 • 2 min
Auto, ktoré naštartovali na diaľku, zabilo muža

V New Yorku zomrel muž po tom, čo ho zabilo prázdne auto, ktoré jeho majiteľ omylom naštartoval na diaľku.

slovakia

left justify in out

Dvadsaťjedenročný Michael Kosanovich stál medzi dvomi zaparkovanými Lexusmi IS300, keď sa jeden z nich naštartoval, začal sa posúvať vpred a mladíka pritlačil k druhému vozidlu. Okoloidúci ľudia sa auto snažili odtlačiť, ale keď sa im to podarilo, auto sa zase posunulo vpred a muža opäť pritlačilo.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Here’s another look at the #apexi exhaust on our #Lexus #is300 #sportcross in the rain.

Príspevok, ktorý zdieľa Lex Racing (@lex.racing),

 

Muž plánoval auto kúpiť

Ako informoval policajný zbor mesta New York, Kosanovicha hospitalizovali s ťažkými poraneniami trupu a nôh. Muž zraneniam podľahol na nasledujúci deň. Podľa polície Kosanovich si v čase nehody jedno z áut, ktoré boli oba modely z roku 2002, prezeral a plánoval si ho kúpiť.

 

Vyjadrenie spoločnosti Toyota Motor North America
Hovorkyňa spoločnosti Toyota Motor North America pre spravodajskú stanicu BBC uviedla, že vyjadrujú sústrasť rodine a priateľom zosnulého a že ponúkli svoju pomoc pri vyšetrovaní. Ako podotkla, v modeloch z roku 2002 neponúkali zavedené štartovanie na diaľku a v spomínanom prípade tam muselo byť dodatočne nainštalované. Návod na používanie daného systému varuje používateľov, aby nikdy neštartovali svoje vozidlo na diaľku, ak "nepoznajú okolnosti okolo vozidla", keďže by mohlo predstavovať hrozbu pre život každého v jeho blízkosti.

 

img

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristian Kubis
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies