Do veľkoplošných opráv ciest na východe Slovenska smeruje investícia skoro 800-tisíc eur

NETKY.SK • 27 Jún 2024, 16:23 • 2 min
Do veľkoplošných opráv ciest na východe Slovenska smeruje investícia skoro 800-tisíc eur

KOŠICE - Národná diaľničná spoločnosť opraví povrch vozovky na ceste I/16 v rámci mesta Košice. Veľkoplošné opravy sa zrealizujú postupne v oboch jazdných pásoch. Práce začnú 29. júna a v prípade priaznivých poveternostných vplyvov budú ukončené do konca augusta.

slovakia

left justify in out

„Do jednotlivých objektov v rámci veľkoplošnej opravy na východnom Slovensku investujeme vyše 794-tisíc eur“  priblížil Rastislav Droppa, podpredseda predstavenstva a prevádzkový riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti. 

Rekonštrukčné práce budú realizované postupne. Veľkoplošné opravy vozoviek sa týkajú úseku ľavého jazdného pásu cesty I/16 v km 213,314 - 211,834 v časti Košice – Opátske, oblasť Južné nábrežie (celá šírka vozovky vrátane krajnice), ľavého jazdného pásu cesty I/16 v km 210,950 – 209,890 (celá šírka vozovky vrátane krajnice) a pravého jazdného pásu cesty I/16 v km 209,890 - 210,950 (celá šírka vozovky vrátane krajnice) v časti Košice – Nad Jazerom a vetvy medzi ulicou Palackého a cestou I/16 v oblasti Južného nábrežia. Práce budú pozostávať z odfrézovania pôvodnej vozovky a položenia nových asfaltových vrstiev. Pri prácach na daných úsekoch cesty I/16 bude doprava presmerovaná do voľných jazdných pruhov toho istého jazdného pásu.

 

Treba dbať na svoju bezpečnosť i bezpečnosť pracovníkov

Národná diaľničná spoločnosť apeluje na motoristov, aby boli obozretní, ohľaduplní a dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami. Najmä rešpektovali rýchlostne limity. Záleží nám nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na bezpečnosti pracovníkov v teréne. Práve nepozornosť a nedodržiavanie zníženej rýchlosti sú najčastejšími príčinami neraz vážnych nehôd.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: NDS, Foto: NDS
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies