Do predčasných parlamentných volieb sa nedostalo štrnásť strán

NETKY.SK • 26 Júl 2023, 18:30 • 2 min
Do predčasných parlamentných volieb sa nedostalo štrnásť strán

Bratislava-Pomaly sa zvolebnieva, niektoré politické strany sa však do kandidatúry už nezapoja

slovakia

left justify in out

Po doznievajúcej dovolenkovej sezóne nás čakajú septembrové parlamentné voľby. Splniť si občiansku povinnosť budú môcť občania Slovenska v sobotu 30. septembra 2023. Medzi politické strany, ktoré sa chceli dostať do boja s kolegami, sa však nedostalo niekoľko z nich. Ktoré nedostali šancu?

 

Podľa informácií z TASR, nie všetky subjekty kandidujúce v predčasných parlamentných voľbách ponúkajú voličom plnú kandidátnu listinu. Dokopy 14 strán má na kandidátke menej než 150 ľudí. Vyplýva to z hlasovacích lístkov zverejnených na webe rezortu vnútra. Dve strany ponúkajú voličom 149 kandidátov, a to Modrí, Most-Híd a strana Aliancia.

 

O jedného menej, teda 148 osobností má na kandidátke strana Spoločne občania Slovenska. Subjekty združené okolo Maďarského fóra ponúkajú 125 kandidátov a strana Srdce vlastenci a dôchodcovia - Slovenská národná jednota 100.

 

Nasledujú Komunistická strana Slovenska (81), Princíp (70), Pirátska strana - Slovensko (60), My Slovensko (49), Slovenské hnutie obrody (45), Vlastenecký blok (41), Spravodlivosť (27). Pod dvadsať kandidátov majú dve strany. Karma ponúka voličom 17 osobností. Najmenej kandidátov má SDKÚ-DS, a to 11. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Zlatica Gregorová
TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies