Do hlavného mesta sa tento rok vrátia tradičné vianočné trhy

NETKY.SK • 24 Október 2022, 16:08 • 2 min
Do hlavného mesta sa tento rok vrátia tradičné vianočné trhy

BRATISLAVA - Do Bratislavy sa tento rok po pandemickej prestávke opäť vrátia tradičné vianočné trhy. Konať sa majú od 24. novembra do 22. decembra na Hlavnom a Františkánskom námestí.

slovakia

left justify in out

"Adventný čas po niekoľkoročnej prestávke opäť spestria vianočné trhy a sprievodný program," pozýva mestská organizácia. Súčasťou trhov bude opäť vianočný stromček, ktorý osadia na Hlavnom námestí. "V starej Bratislave bol symbolom nielen Vianoc, ale i ľudskej spolupatričnosti, ktorú miestni vnímali ako hlavné posolstvo sviatkov," podotýka BTB. Hlavné námestie bude zároveň patriť aj celomestským vianočným trhom. Vianočne ladený program bude pripravený na Františkánskom námestí. Piatky a soboty budú patriť koncertom, nedele rodinám s deťmi. Na Primaciálnom námestí sa budú môcť návštevníci opäť poprechádzať po Vianočnom lese. Do jeho prípravy sa opäť zapoja bratislavské základné a základné umelecké školy. Adventný program sa bude konať aj v Koncertnej sieni Klarisky. Vianočné trhy či tematický program plánujú aj viaceré mestské časti. 
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies