Dni zelá v Stupave ponúkajú navštevníkom kapustové hody

NETKY.SK • 1 Október 2010, 11:45 • 2 min
Dni zelá v Stupave ponúkajú navštevníkom kapustové hody

Dni zelá v Stupave ponúkajú navštevníkom kapustové hody

slovakia

left justify in out

img

Slávnosti kapusty, Dni zelá 2010, sa začali v Stupave na Záhorí. Mesto pripravilo obľúbené podujatie pre verejnosť k Svetovému dňu turizmu v Bratislavskom kraji.
      Stupavčania nachystali na celý víkend bohatý kultúrny, spoločenský, súťažný i športový program pre deti i dospelých. Popri výstave remeselných výrobkov, súťažnej výstave Úroda roka, ďalšej o Najkrajšie dyňové strašidlo, početných koncertoch folklórnych i populárnych skupín či klasickom stupavskom jesennom jarmoku návštevníkov zaujme sobotňajší 4. ročník degustačnej súťaže vo varení kapustnice „My varíme ze zelá“. Záujemcovia budú môcť koštovať a rozhodnúť o najlepšej kapustnici navarenej trojčlennými družstvami v kotlíkoch pod holým nebom. Ochutnávka bude od 10.30 do 14.00 h.
      Počas Dní zelá budú v Stupave určité dopravné obmedzenia. Na uliciach Marcheggská, Záhradná, Agátová a Cementárska bude obmedzené zastavenie a státie vozidiel. Zakázaný vjazd všetkých vozidiel bude z ulice Agátová na ulicu Bezručova, a taktiež z ulice Bezručova a Budovateľská na ulicu Mlynská.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies