CNN bude v prvej predvolebnej debate VYPÍNAŤ MIKROFÓNY

NETKY.SK • 16 Jún 2024, 11:43 • 2 min
CNN bude v prvej predvolebnej debate VYPÍNAŤ MIKROFÓNY

WASHINGTON - Prvá americká predvolebná debata medzi súčasným šéfom Bieleho domu Joeom Bidenom a jeho republikánskym protikandidátom Donaldom Trumpom sa uskutoční 27. júna.

slovakia

left justify in out

Debata bude zahŕňať dve reklamné prestávky, budú v nej zakázané vizuálne pomôcky a mikrofóny sa budú vypínať, keď kandidát nebude mať slovo, uviedla CNN. Správu sprostredkovala Reuters.
 
V máji sa kandidáti dohodli, že sa stretnú v dvoch debatách - v júnovej, ktorú odvysiela CNN, pričom druhú, ktorá sa uskutoční 10. septembra, bude hostiť televízia ABC.
 
CNN uviedla, že obaja kandidáti budú počas 90-minútovej debaty vystupovať na jednotnom pódiu, pričom pozície na pódiu sa vylosujú. Biden aj Trump dostanú fľašu vody, pero, poznámkový blok, ale nebudú môcť používať vizuálne pomôcky.

"Moderátori použijú všetky nástroje, ktoré budú mať k dispozícii, aby dodržali časový harmonogram a zabezpečili civilizovanú diskusiu," uviedla CNN s tým, že mikrofón kandidáta, ktorý práve nebude mať slovo, bude vypnutý.
 
Počas dvoch reklamných prestávok nesmie tím komunikovať so svojím kandidátom a v štúdiu nebudú prítomní diváci.
 
Prvú televíznu predvolebnú debatu republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa a jeho demokratického rivala Joea Bidena v septembri 2020 sledovalo približne 73 miliónov ľudí. Bola poznačená napätím, osobnými útokmi a vzájomným prerušovaním sa kandidátov.
 
V roku 2016 si pozrelo prvú predvolebnú debatu Trumpa a demokratickej kandidátky Hillary Clintonovej okolo 84 miliónov ľudí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: CNN / Reuters / ABC, Foto: Joe Biden a Donald Trump / AP
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies