Miláno: Zadržali 6 ton prekurzorov na výrobu extázy

NETKY.SK • 1 Júl 2024, 13:43 • 2 min
Miláno: Zadržali 6 ton prekurzorov na výrobu extázy

MILÁNO - Zo zadržaného množstva by sa dalo vyrobiť 63 miliónov tabletiek extázy s trhovou hodnotou okolo 630 miliónov eur.

slovakia

left justify in out

Talianske colné úrady v pondelok oznámili, že na medzinárodnom letisku Malpensa pri Miláne zhabali viac ako šesť ton chemických "prísad" z Číny používaných na výrobu drogy extáza. Zo zadržaného množstva by sa dalo vyrobiť 63 miliónov tabletiek extázy s trhovou hodnotou okolo 630 miliónov eur.

Vďaka medzinárodnej spolupráci vedenej Agentúrou Európskej únie pre justičnú spoluprácu v trestných veciach (Eurojust) sa v Holandsku začalo ďalšie vyšetrovanie, ktoré viedlo k skladu drog.

Našlo sa tam 38 škatúľ obsahujúcich 75 kilogramov prekurzorov, teda východiskových látok na výrobu drog.

V Holandsku boli v rámci vyšetrovania zatknutí dvaja občania Číny. Okrem nich je vyšetrovaný aj majiteľ milánskej firmy, ktorá prekurzory dovážala do Talianska. Je obvinený z toho, že osobne organizoval dovoz chemických látok, ktoré chcel neskôr predať v Holandsku.



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: APA, Foto: fox13memphis.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies