Boris Kollár: Som za otvorenie gastroprevádzok, Sulíka podporím

NETKY.SK • 19 December 2021, 14:29 • 2 min
Boris Kollár: Som za otvorenie gastroprevádzok, Sulíka podporím

Boris Kollár súhlasí s návrhom koaličného partnera Richarda Sulíka, aby sa už otvorili gastroprevádzky. Názor vyjadril aj Peter Pellegrini. V diskusnej relácii prebrali taktiež otázku povinného očkovania, zásahy polície voči zdravotníkom, Ficovi a Hríbovi či paragraf 363.

slovakia

left justify in out

Uvoľnenie opatrení 

 

Vyhlásil to v nedeľnej diskusnej relácii O päť minút 12 na RTVS. Povedal, že Sulíka pôjde podporiť aj na najbližšie rokovanie vlády.

 

img

 

„Som taktiež za to, keďže sa nám krivka zlomila a počet hospitalizovaných s ochorením COVID-19 klesá. Avšak v prípade, že na Slovensku udrie variant omikron, budeme sa musieť k tomu zodpovedne postaviť," povedal Kollár.

 

Nezaradený poslanec NR SR a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini podotkol, že každé opatrenie musí mať logiku. Spomenul aj zavedenie desaťpercentnej DPH pre gastro, súhlasil s ním aj Kollár.

 

img

 

Povinné očkovanie

 

Kollár oznámil, že sa v pondelok 20. 12. pôjde dať zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Pellegrini potvrdil, že zaočkovaný ešte nie je a že by sa nemalo zabúdať na tých, ktorí ochorenie prekonali. Hnutie Sme rodina podľa Kollára nepodporí prípadné zavedenie povinného očkovania. Aj preto podporili motivačné opatrenie na zvýšenie dobrovoľnej zaočkovanosti.

 

img

 

Zmena ústavy

 

Kollár na kritiku Pellegriniho, že ešte nedošlo k zmene ústavy, aby mohlo byť vypísané referendum o predčasných parlamentných voľbách, reagoval, že v novom roku zvolá zástupcov opozície i koalície za okrúhly stôl.

 

„Buď nájdeme konsenzus a návrh predložíme spoločne, alebo to navrhnem sám ako poslanecký návrh zákona," vyhlásil Kollár. Pellegrini to ocenil.

 

Zásahy polície voči zdravotníkom, Ficovi a Hríbovi

 

Politici sa vyjadrili aj k zákroku polície z uplynulých dní voči protestujúcim zdravotným záchranárom, Robertovi Ficovi i voči novinárovi Štefanovi Hríbovi. Kollár tvrdí, že polícia pod vedením prezidenta Štefana Hamrana začína používať oproti minulosti jeden meter na každého. Upozornil však, že otázny je postup voči Ficovi ako poslancovi parlamentu. Polícia ho podľa Kollára mohla ako poslanca zadržať, len ak by v tom momente páchal trestný čin, inak ho mala na výsluch riadne predvolať. Poslanec parlamentu má v tomto prípade podľa Kollára iné postavenie ako bežný občan.

 

Prečítajte si: Štefana Hríba zadržala polícia!

 

img

 

Pellegrini vníma Ficovo zadržanie ako hanbu.

 

„Zásah voči nemu bol účelový, aby si mohli zmierniť hanbu, ako postupovali voči záchranárom. Zákrok voči Hríbovi bol zas na prekrytie Fica. Je to divadlo a nemohúcnosť," skonštatoval Pellegrini.

 

Zmena paragrafu 363

 

Zmena paragrafu 363 Trestného poriadku je pre Kollára stále "červenou čiarou". Rešpektuje však, že sa skupina koaličných poslancov NR SR v tejto veci obrátila na Ústavný súd SR. Pellegrini paragraf 363 nepovažuje za problém a je to podľa neho len umelo vyvolaná búrka. Kollár avizuje, že Sme rodina podporí reformu súdnej mapy, ak s tým budú spokojní zamestnanci v justícii či ľudia v regiónoch.

 

Možno vás zaujme: Sporný paragraf 363: Generálna prokuratúra nie je súčasťou výkonnej moci

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies