Demonštranti v Argentíne napadli minibus s prezidentom

NETKY.SK • 14 Marec 2021, 09:40 • 2 min
Demonštranti v Argentíne napadli minibus s prezidentom

Demonštranti napadli minibus s argentínskym prezidentom Albertom Fernándezom.

slovakia

left justify in out

Stalo sa to, keď navštívil oblasť v provincii Chubut, ktorú zasiahli ničivé lesné požiare. Ľudia, ktorí protestovali proti obnoveniu banskej ťažby v regióne, sa pred komunitným centrom zhŕkli okolo vozidla s prezidentom, hádzali naň kamene a udierali doň v snahe zabrániť mu odísť. Na záberoch z incidentu je vidno, že keď sa minibus nakoniec dostane cez dav, má niekoľko okien vybitých. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Demonštrantov rozhneval vládny návrh povoliť začiatok veľkých projektov v regióne, ktorý je bohatý na zlato, striebro a urán, uvádzajú noviny Clarín.

 Prezident neskôr incident zľahčoval a povedal, že verí, že ide o vyśledok práce malej skupiny ľudí, ktorá má slabú podporu v Chubute alebo po celej Argentíne.

Lesné požiare udreli v argentínskej Patagónii v ostatných dňoch, pričom si vyžiadali aj jedného mŕtveho a niekoľko zranených. Prinútili ľudí opustiť svoje domovy a prinajmenšom 200 domov zničili. Niektoré mestá v dôsledku požiarov utrpeli výpadky elektriny a ďalšie zase stratili prívod pitnej vody. Príčina požiarov zatiaľ nie je známa, ministerstvo vnútra však predpokladá, že niektoré založili úmyselne.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies