Delostrelectvo a protivzdušná obrana: Bielorusko neohlásilo vojenské cvičenie pri hraniciach s Poľskom

NETKY.SK • 21 Jún 2024, 19:50 • 2 min
Delostrelectvo a protivzdušná obrana: Bielorusko neohlásilo vojenské cvičenie pri hraniciach s Poľskom

MINSK - Bielorusko začalo neohlásené vojenské cvičenie. Ministerstvo obrany v Minsku v piatok uviedlo, že manévre sa uskutočnia v Brestskej oblasti na hraniciach s Poľskom a v Gomeľskej oblasti na hraniciach s Ruskom. Oba regióny tiež na severe susedia s Ukrajinou.

slovakia

left justify in out

Do cvičenia sú zapojené jednotky operačného velenia, špeciálne jednotky, raketové vojská, delostrelectvo, letectvo a protivzdušná obrana, uviedlo bieloruské ministerstvo vo vyhlásení na komunikačnej platforme Telegram.

Neohlásené cvičenie

Bieloruský režim je blízkym spojencom Moskvy a jeho autoritársky vodca Alexander Lukašenko poskytol Rusku bieloruské územie na rozsiahlu inváziu na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára 2022.

Lukašenko často hovorí o nebezpečenstve útoku zo strany NATO alebo Ukrajiny, čo využíva ako ospravedlnenie pre užšiu vojenskú integráciu s Ruskom a pre udržiavanie bieloruského obranného a bezpečnostného aparátu v neustálom stave vysokej pohotovosti, pripomína agentúra Reuters.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TA3 / ČTK, Foto: Anadolu Agency
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies