Deň slovenských hôr oslávili svätou omšou na Kláštorisku

NETKY.SK • 23 August 2010, 13:02 • 2 min
Deň slovenských hôr oslávili svätou omšou na Kláštorisku

Deň slovenských hôr oslávili svätou omšou na Kláštorisku

slovakia

left justify in out

img

Deň slovenských hôr oslávili v nedeľu na Kláštorisku v Slovenskom raji, okres Spišská Nová Ves, tradičnou svätou omšou. Stalo sa tak už osemnástykrát a omšu zabezpečili Rímskokatolícky farský úrad a obec Letanovce.
      Hovorca Ordinariátu Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky na Ministerstve obrany SR Tibor Ujlacký informoval, že na mieste zvanom Skala útočiska, ktorá je prejavom vďaky za záchranu Slovanov pre tatárskymi nájazdmi v stredoveku, celebroval liturgiu ordinár OS a OZ SR Mons. František Rábek spolu s miestnymi kňazmi. Omša bola určená predovšetkým pre milovníkov hôr a turistiky.
      Ešte pred tým sa návštevníci v rámci duchovného programu spoločne pomodlili modlitbu ruženca a po skončení svätej omše si mohli pozrieť zrúcaniny kartuziánskeho kláštora. Deň slovenských hôr sa na Kláštorisku koná pravidelne od roku 1992. Podujatie je podľa Ujlackého vyjadrením vďaky Bohu za ochranu, ktorú v horách poskytoval našim predkom.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies