Dánsko vytvorí deväť nových ostrovov: Vznikne na nich 12-tisíc pracovných miest

NETKY.SK • 8 Január 2019, 21:32 • 2 min
Dánsko vytvorí deväť nových ostrovov: Vznikne na nich 12-tisíc pracovných miest

KODAŇ - Dánsko chce južne od metropoly Kodaň vytvoriť deväť nových umelých ostrovov. Napísal o tom server týždenníka Die Zeit.

slovakia

left justify in out

Krajina sa podľa ministra priemyslu Rasmus Jarlova potýka s nedostatkom priestoru. Nová plocha bude využitá pre kancelárske a priemyselné priestory, ktoré umožnia vytvoriť 12-tisíc pracovných miest.

 

 

Podľa Jarlova stále rastie "dopyt po výrobe produktov dennej potreby", na ktorú sa nedostáva miesta. Ostrovy by mali vznikať v rokoch 2022 až 2040 neďaleko kodanského letiska.

 

Projekt Holmen bude jednou z najväčších a najinovatívnejších priemyselných zón v severnej Európe, uviedla Kodaň. Ostrovy by mali celkovo pokryť plochu troch miliónov metrov štvorcových.

 

 

Koľko bude celý projekt stáť dánskeho daňovníka, doteraz nebolo zverejnené. Navyše o ňom ešte musí hlasovať zákonodarný zbor.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies