USA pošle trom európskym krajinám pomoc na boj s koronavírusom

NETKY.SK • 31 Marec 2020, 12:16 • 2 min
USA pošle trom európskym krajinám pomoc na boj s koronavírusom

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump počas včerajšieho dňa oznámil, že USA pošlú Taliansku a neskôr i Francúzsku a Španielsku zdravotnícky materiál na boj s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Conte si pomoc cení

Spojené štáty sa do Talianska chystajú poslať materiál v hodnote približne 100 miliónov dolárov (viac ako 90 600 000 eur), povedal Trump a dodal, že taliansky premiér Giuseppe Conte bol v súvislosti s touto pomocou "veľmi šťastný".

"Takisto posielame veci, ktoré nepotrebujeme, do ďalších častí sveta," povedal prezident.

 

img

 

Pomôcť chce krajina, ktorá ju sama potrebuje

Prezident USA oznámil, že sa ešte v sobotu stretol so svojimi spolupracovníkmi a schválili pomoc pre európske krajiny, ktoré sú pandémiou najviac postihnuté, vrátane Talianska a Španielska. Trumpa opakovane kritizovali za to, že americká vláda zo začiatku na šírenie nákazy koronavírusu reagovala pomaly. Nemocniciam v USA podľa vyjadrení miestnych zdrojov chýbajú zásoby základného materiálu, ako sú rúška a respirátory.

 

Príkaz na výrobu

Starosta New Yorku Bill de Blasio pred týždňom varoval, že v meste sa míňa základné vybavenie ako napríklad pľúcne ventilátory. Trump v piatok prikázal spoločnosti General Motors, aby tieto prístroje vyrábala. Výrobca automobilov však bude mať s prechodom na výrobu týchto prístrojov problémy.

 

img

 

Export prístrojov

Tieto prístroje budú USA podľa Trumpa posielať do Talianska, Francúzska a Španielska, "kde majú obrovské" problémy, a aj do ďalších krajín. USA sú najviac postihnutou krajinou - koronavírusom je tam nakazených najmenej 164 714 ľudí a viac ako 3000 následkom nákazy podľahlo, uvádza na svojej webovej stránke stanica CNN.

 

img

 

Taliansko a Španielsko

Viac ako 101 000 prípadov nákazy zaznamenali aj v Taliansku. Počet úmrtí v krajine dosiahol v pondelok 11 591 čo je celosvetovo najhoršia bilancia v rámci súčasnej koronavírusovej pandémie. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok večer hlásila v Španielsku 85 199 potvrdených prípadov nákazy a 7424 úmrtí.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies