Colníci v Dubaji zhabali obrovské množstvo slonoviny

NETKY.SK • 12 November 2012, 11:01 • 2 min
Colníci v Dubaji zhabali obrovské množstvo slonoviny

Colníci v Dubaji zhabali obrovské množstvo slonoviny - Krimi Colné úrady v Dubaji zhabali slonovinu v hodnote 4,1 milióna dolárov, ktorá pochádza z viac než stovky nelegálne zabitých slonov. Tlačová agentúra Spojených arabských emirátov WAM v nedeľu infor

slovakia

left justify in out

img

Colné úrady v Dubaji zhabali slonovinu v hodnote 4,1 milióna dolárov, ktorá pochádza z viac než stovky nelegálne zabitých slonov.
      Tlačová agentúra Spojených arabských emirátov WAM v nedeľu informovala, že colníci v prístave Džabal Alí objavili slonovinovú kosť v zásielke zelenej fazule. Podľa úradov pochádzala nelegálna dodávka z bližšie nešpecifikovanej africkej krajiny a úrady neuviedli ani to, kam smerovala. 
      Populácia slonov v Afrike klesla za posledných 40 rokov o viac než 600.000 kusov, a to najmä kvôli pytliactvu, poznamenáva v tejto súvislosti agentúra AP. Celosvetový zákaz lovu za účelom získavania slonoviny platí od roku 1989 a mierne úbytok slonej populácie spomalil. 
      Ochranári tvrdia, že pytliactvo, a to najmä v strednej Afrike, znižuje počet slonov o ďalších 60.000 jedincov ročne. Prístavné mestá, akým je Dubaj, patria medzi kľúčové prepravné uzly tejto komodity, z ktorej väčšina smeruje do Číny. 

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies