Čo navrhla Veronika Remišová v súvislosti s mimoriadnym snemom strany Za ľudí?

NETKY.SK • 27 Máj 2021, 13:16 • 2 min
Čo navrhla Veronika Remišová v súvislosti s mimoriadnym snemom strany Za ľudí?

BRATISLAVA - Veronika Remišová navrhla, aby na mimoriadnom sneme kandidoval spoločný kandidát prijateľný pre obe krídla strany, ktorý by bol zárukou pokračovania jednoty a stredovej orientácie na liberálneho aj konzervatívnejšieho voliča.

slovakia

left justify in out

Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že tento návrh skupina okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej odmietla. Predsedníctvo strany Za ľudí v stredu 26. mája pokračovalo v rokovaní o požiadavke časti poslancov strany na zvolanie mimoriadneho snemu. Remišová doplnila, že rozhodnutie zatiaľ nepadlo.

 

img

Podľa nej sú v strane na otázku mimoriadneho snemu rozdielne názory. Podotkla, že „snem jednoznačne podporili iba tri krajské organizácie", pričom na krajskom predsedníctve v Bratislave boli podľa nej porušené stanovy. „Ako predsedníčka strany robím všetko preto, aby mimoriadny snem neskončil ešte väčšími spormi. Časť poslancov strany požaduje zmenu súčasného vedenia, kým časť členov zase odmieta, aby stranu viedla Mária Kolíková. Preto som v záujme jednoty strany navrhla, aby na mimoriadnom sneme strany kandidoval spoločný kandidát prijateľný pre obe krídla strany, ktorý by bol zárukou pokračovania jednoty a stredovej orientácie na liberálneho aj konzervatívnejšieho voliča," dodala.

 

Prečítajte si tiež: Zemetrasenie v strane Za ľudí? Mimoriadny snem sa chystá presadiť zmenu na najvyšších postoch

„Mimoriadny snem strany môže zvolať iba predsedníctvo strany spoločným rozhodnutím. Som presvedčená, že ak má mimoriadny snem strane pomôcť, musíme ako vedenie strany pred jeho zvolaním dosiahnuť dohodu o cieľoch snemu tak, aby snem napätie v strane zmierňoval, nie zvyšoval," uzavrela Remišová.

Poslankyňa Národnej rady Vladimíra Marcinková na sociálnej sieti napísala, že neexistuje skupina Kolíkovej, ako to podsúva predsedníčka strany. „Preto nemôže zaujať spoločný postoj k jej návrhu. Dokonca neexistuje ani žiaden kandidát na post predsedu strany. Nikto sa k tomu neprihlásil," podotkla. Tvrdí, že existuje väčšina poslancov v poslaneckom klube a väčšina členov predsedníctva, ktorí žiadajú zvolanie mimoriadneho snemu. „Rovnako požadujú snem štyri kraje Žilina, Nitra, Prešov a Košice. V Bratislave predsedníčka strany spochybnila hlasovanie, ktoré dopadlo v prospech snemu. Hlasovanie sa môže zopakovať, navrhol to sám krajský predseda," dodala.

 

img

Podľa Marcinkovej sa už týždne snažia s predsedníčkou korektne dohodnúť na termíne snemu. „Veronika Remišová však už dvakrát na predsedníctve nedala hlasovať o zvolaní mimoriadneho snemu, čo poškodzuje stranu Za ľudí a nerozumieme jej postoju. Chceme mať silného lídra, ktorý sa nebojí postaviť na sneme pred členov strany a získať ich dôveru. Naťahovaním času sama stráca dôveru v regiónoch, ktoré by ju teoreticky mohli podporiť," priblížila Marcinková.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies