ČISTÝ DEŇ: Súd zamietol žalobu na exposlankyňu Blahovú za poškodenie dobrej povesti

NETKY.SK • 13 Máj 2021, 15:29 • 2 min
ČISTÝ DEŇ: Súd zamietol žalobu na exposlankyňu Blahovú za poškodenie dobrej povesti

TRNAVA – Okresný súd v Trnave zamietol žalobu neziskovej organizácie Čistý deň na bývalú poslankyňu parlamentu Natáliu Blahovú za neoprávnený zásah do dobrej povesti právnickej osoby. Čistý deň žiadal ospravedlnenie a zaplatenie čiastky 60-tisíc eur za výroky v parlamente, ktoré odzneli v roku 2017 v súvislosti s odvolávaním vtedajšieho ministra práce, sociálnych veci a rodiny Jána Richtera. Čistý deň žaloval Blahovú za 105 výrokov.

slovakia

left justify in out

Súd žalobu zamietol, pretože pani Blahová dostatočne preukázala pravdivosť svojich vyjadrení a súd dal tiež dôraz na slobodu slova v takých kauzách, kde sa poukazuje na veci verejného záujmu,“ povedal právny zástupca Blahovej Pavol Poláček. Za prekvapivé označila rozhodnutie súdu právna zástupkyňa Čistého dňa Zuzana Tománková. Verejný činiteľ nemá podľa nej takú slobodu slova, aby mohol klamať a poškodzovať dobré meno kohokoľvek. Potvrdila, že Čistý deň sa proti rozsudku odvolá.

Natália Blahová aj po rozhodnutí súdu zopakovala, že si za žalovanými výrokmi, ktoré predniesla v rokovacej sále, stále stojí. Po rozhodnutí súdu tiež povedala, že jej je ľúto detí z Čistého dňa, ktoré neboli nijako odškodnené, pričom odškodnenia sa domáhal práve Čistý deň.

Čistý deň poskytoval v Galante resocializáciu drogovo závislým mladým ľuďom. V roku 2016 poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová (vtedy SaS) otvorila kauzu možného sexuálneho zneužívania v tomto zariadení. V dôsledku kauzy prišla nezisková organizácia Čistý deň o akreditáciu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Súdy v súvislosti s činnosťou Čistého dňa odsúdili dvoch zamestnancov za sex s neplnoletými chovankyňami zariadenia, v jednom prípade zatiaľ nie je rozsudok právoplatný.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies