Chýbal vraj pokoj a oddych, hokejisti nebudú ubytovaní priamo v Košiciach

NETKY.SK • 10 Máj 2019, 11:08 • 2 min
Chýbal vraj pokoj a oddych, hokejisti nebudú ubytovaní priamo v Košiciach

KOŠICE - Hokejoví reprezentanti Slovenska najbližšie dva týždne strávia neľútostnými bojmi na ľade košickej Steel arény, kde ich čaká sedem duelov so súpermi v A-skupine majstrovstiev sveta.

slovakia

left justify in out

Pozápasový relax však nebudú hľadať priamo v Košiciach. Prechodný domov na bývanie našli v časti Bankov vzdialenej približne 4 km od metropoly východu. Bývajú v pokojnom prírodnom prostredí v štvorhviezdičkovom hoteli, ktorý má prívlastok najstarší na Slovensku.
 

Pokojná lokalita a menej ruchu a fanúšikov

Obytný komplex má za sebou 150-ročnú tradíciu. Keďže je situovaný v tichej prírodnej lokalite na okraji mesta, výprava slovenskej reprezentácie bude mať dostatok priestoru na relax, či prípadné voľnočasové aktivity. Hotel ponúka všetky vymoženosti, na ktoré si hráč spomenie. Hokejisti nebudú ukrátení o služby, akými sú reštaurácia, bar, wellness, masáže, sauna, bazén či priestranné nádvorie pri budove. V hoteli sa dokopy nachádza 29 luxusných izieb, ktoré budú počas šampionátu k dispozícii výlučne slovenskej hokejovej reprezentácii.

 


 

Chýbal pokoj a oddych

Z uvedeného vyplýva, že vedenie slovenskej reprezentácie sa poučilo zo situácie spred ôsmich rokov, keď počas MS v Bratislave Slováci bývali v hoteli, ktorý bezprostredne susedil s hokejovou arénou a nenašli v ňom dostatok pokoja na oddych. Na túto tému sa nedávno vyjadril aj vtedajší asistent trénera tímu SR Ľubomír Pokovič.

 

"Pre hokejistov je dôležité, aby mali priestor na prípravu a oddych. V Bratislave sme to vtedy mali tak, že sme bývali priamo pri aréne, kde za hráčmi chodili ich kamaráti a to nebolo dobré. Myslím si, že aj v tomto zmysle to bude tento rok iné," uviedol Pokovič.

Slovenskí hokejisti vstúpia do bojov na MS 2019 v Košiciach v piatok o 20.15 h súbojom proti tímu USA.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies