Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia, chrípku a CHPO podľa ÚVZ klesla

NETKY.SK • 20 Február 2024, 08:34 • 2 min
Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia, chrípku a CHPO podľa ÚVZ klesla

BRATISLAVA - Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v siedmom kalendárnom týždni tohto roka v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o 13,7 percenta. Klesla aj chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO), a to o 18,6 percenta.

slovakia

left justify in out

Epidemiológovia počas týždňa zaznamenali 61.891 prípadov ARO. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Bratislavskom, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Ochorenia sa vyskytli najčastejšie vo vekovej skupine detí do piatich rokov. "Priebeh ochorení bol komplikovaný u 2009 osôb, čo predstavuje 3,2 percenta zo všetkých ARO," priblížil úrad.

Ako chrípku a CHPO v šiestom kalendárnom týždni nahlásili 11.339 ochorení, čo predstavuje 18,3 percenta z celkového počtu ARO. Najvyššia chorobnosť bola v Nitrianskom kraji, najnižšia v Bratislavskom. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na CHPO bola vo vekovej skupine do piatich rokov. "V siedmom kalendárnom týždni 2024 boli hlásené lokálne epidémie na úrovni krajov," dodal ÚVZ.

V spomínanom období nahlásilo prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu 136 materských škôl, 93 základných škôl a dve stredné školy.

Úrad v spomínanom týždni zaznamenal šesť prípadov ťažkého akútneho respiračného ochorenia. Takisto bolo spracovaných 72 prípadov ochorenia COVID-19.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: ÚVZ SR, Foto: SITA / Getty Images/ iStockphoto (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies