AKTUALIZÁCIA: Proces v kauze Kuciak bude pokračovať v utorok

NETKY.SK • 6 Jún 2022, 11:3 • 2 min
AKTUALIZÁCIA: Proces v kauze Kuciak bude pokračovať v utorok

PEZINOK - Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračuje v pondelok proces v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a tiež v prípade plánovaných vrážd prokurátorov.

slovakia

left justify in out

Aktualizácia 18:35 (6. 6. 2022)

 

Proces v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice a v prípade prípravy vrážd prokurátorov má aj v utorok (7. 6.) pokračovať výsluchom Zoltána A. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vypovedal už počas predchádzajúcich troch pojednávacích dní. V kauze vraždy novinára a jeho snúbenice je už právoplatne odsúdený. V rámci prípravy vrážd prokurátorov je vylúčený na samostatné konanie. V utorok má byť zároveň vykonaných viacero dôkazov. Medzi nimi aj komunikácia medzi Zoltánom A. a Alenou Zs.

 

Aktualizácia 11:56 (6. 6. 2022) 

 

Zoltán Andruskó začal spolupracovať s políciou, lebo sa bál o život. „Bál som sa chodiť domov. Čakal som, že ma niekto zavraždí,“ povedal na pondelkovom pojednávaní pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.

 

Takisto vypovedal, že by bolo potrebné hľadať prepojenie medzi Marianom Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. „Z nejakých dôvodov Norbert Bödör potreboval pomáhať Marianovi Kočnerovi a aj sebe,“ vyhlásil.

 

Pôvodný článok: 

 

Pokračuje výsluch Zoltána Andruskóa, ktorý je v kauze vraždy novinára a jeho snúbenice už právoplatne odsúdený. V rámci prípravy vrážd prokurátorov je vylúčený na samostatné konanie.

 

img

 

V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

 

img

 

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb - Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Dušan Kováčik a Darko Dragič.

 

Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Zsuzsová. Na aprílovom pojednávaní sa Tomáš Szabó priznal ku všetkým skutkom, ktoré sa mu kladú v tejto kauze za vinu.

 

Poškodení prokurátori nie sú na pojednávaní prítomní.

 

Prečítajte si tiež: Ladislav Bašternák čelí ďalšej obžalobe

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona