Aký trest dostanú advokáti z poľovníckej chaty?

NETKY.SK • 23 Január 2022, 10:25 • 2 min
Aký trest dostanú advokáti z poľovníckej chaty?

BRATISLAVA - Kauza sa týka medializovaných videí z októbra 2021, keď sa na poľovníckej chate stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a advokát Pavol Gašpar.

slovakia

left justify in out

O prípadnom podaní disciplinárneho návrhu na advokátov, ktorí figurujú na medializovaných nahrávkach z poľovníckej chaty, zatiaľ nerozhodli. Je to v rukách revíznej komisie Slovenskej advokátskej komory (SAK), ktorá rozhodne v najbližších mesiacoch.

 

img

Stretnutie na poľovníckej chate 

 

V rozhovore pre TASR to uviedol predseda SAK Viliam Karas. „Revízna komisia prijala podnety, rozhodla, že bude konkrétnu vec prešetrovať. Mám informáciu, že už prebehla komunikácia s dotknutými kolegami. Komisia si vyžiadala podklady, informácie,“ priblížil šéf advokátskej komory.

 

Prečítajte si tiež: Andrejovi Kiskovi hrozí obžaloba

 

Advokáti Para a Gašpar sa v ostatnom čase objavili aj na tlačových konferenciách po boku opozičných politikov. Karas počas týchto tlačoviek nezaznamenal tvrdenia, ktoré by mohli byť predmetom disciplinárneho konania. „Účasť na tlačových konferenciách s politikmi si musí každý advokát vyhodnotiť sám. Vo vzťahu k tomu, či to je požiadavka jeho klienta, či je to v rozpore so záujmom klienta a či to je v jeho prospech alebo nie,“ podotkol.

 

img

Marek Para

 

Dodal, že podľa etických princípov komory musí advokát uprednostniť záujem klienta pred svojim vlastným. Keď advokát vyhodnotí, že možno aj to je cesta, treba to rešpektovať. Otázka je, čo a ako sa komunikuje a tvrdí. Vo všeobecnosti nevidím problém v tom, aby na tlačovej konferencii so súhlasom klienta informoval advokát o stave veci,“ povedal Karas.

 

V súvislosti s obsahom tlačových konferencií si myslí, že ak je niekto predstaviteľom štátnej moci, musí byť zdržanlivý pri komentovaní živých prípadov. „Týka sa to opozície aj koalície. Má to potom devastačné účinky pre celú spoločnosť.“

 

img

Pavol Gašpar

 

Možno vás zaujme: Bývalý elitný policajt je na úteku. Údajne vedel o chystanej razii
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies