Chce len veľké zápasy a existuje preňho len víťazstvo: Neporazený Jan Fajk ide do boja o 30 000 eur!

NETKY.SK • 16 Marec 2023, 20:00 • 2 min
Chce len veľké zápasy a existuje preňho len víťazstvo: Neporazený Jan Fajk ide do boja o 30 000 eur!

Trpkosť porážky ešte v profesionálnom MMA nepocítil český bojovník Jan Fajk. Na prvý pohľad nenápadný chlapec už štyroch svojich súperov na zemi vyslovene šikanoval a v EUROGOLD pyramíde o 30 000 eur si trúfa na svojich súperov ukázať aj postoj. Čaká ho ale neľahká cesta, na konci ktorej čaká kráľovská suma len na jedného šťastlivca.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Rodinný typ, ktorý urobil s bratom spoločné rozhodnutie

Mimo klietky pôsobí Jan Fajk veľmi nevinne a vo voľnom čase sa najradšej venuje svojim blízkym: “Rád trávim čas s priateľkou a so svojím psom Nidym. Je to čivava, ktorá šteká, ale nehryzie,” povedal o svojom psovi, na ktorého je veľmi citovo naviazaný.

Veľmi dobrý vzťah má aj so svojím bratom Lukášom, s ktorým sa súčasne dal na bojové športy. “S bratom športujeme od detstva a vždy nám šport šiel. Škola nás vôbec nebavila, ale behanie po sídlisku už áno,” zavtipkoval. “Potom sme po nejakej dobe zistili, že nám šport ide aj v telocvični a mohli by sme to robiť aj profesionálne,” doplnil reprezentant pražského Reinders MMA gymu.

 

Perfektný rozbeh kariéry

Aj keď už mal Honza za sebou veľmi dobrú amatérsku kariéru aj na medzinárodnej úrovni, nie vždy sa úspešným amatérom podarí dobre vstúpiť aj medzi profesionálov. To ale nebol prípad Fajka, ktorý má v súčasnosti impozantné skóre 4-0. Všetky výhry nazbieral po tom, čo súperov doslova utrápil na zemi.

Napriek tomu ale dáva do pozornosti, že si trúfa aj v boji na nohách: “Postoju sa venujem, aj keď to tak nevyzerá. Len vždy idem so súpermi, ktorí na to nie sú vhodní. Dúfam, že teraz v pyramíde už pôjdem s niekým, s kým si to dám v postoji,” zhodnotil svoje doterajšie zápasy, v ktorých sa ešte doposiaľ ani raz nepokúsil o striking.

img

 

Už len veľké mená a boj o titul

Hoci má Jan Fajk už za sebou štyri víťazstvá medzi profesionálmi, jeho súperi nepatrili k špičke welterovej váhy. Nebolo to však preto, že by sa vyhýbal kvalitným súperom. Fajk niekoľkokrát vyzval výrazne skúsenejších a papierovo kvalitnejších bojovníkov, no tí poukazovali na jeho nízke postavenie vo svetovom rebríčku.

Po pyramíde má len jeden plán. “Určite potom chcem zápasy s bojovníkmi, ktorí chcú titul vo welteri ako ja,” vyhlásil zverenec trénera Andrého Reindersa. Vo váhe do 77 kilogramov sa mu rysujú zaujímaví súperi, ako sú napríklad Jozef Wittner či česká legenda Petr “Monster” Kníže.

 

Bude to o šťastí, ale som na to zvyknutý

Stretnúť sa s elitnými súpermi z domácej i zahraničnej scény bude mať na turnaji RFA 9. V EUROGOLD pyramíde o 30 000 eur ho čaká náročná skúška navážiť a zdolať troch súperov počas jedného večera. “Z amatérov som na pyramídy zvyknutý, ale bohužiaľ koncept pyramídy v jeden deň je trochu i o šťastí. Takže budem dúfať, že sa nezraním a podám čo najlepší výkon,” povedal o svojej účasti v pyramíde.

img

Tá prebehne už 22.4. počas galavečera RFA 9 v Prievidzi. Fajkovým mentorom bude raper Marpo a práve v tejto pyramíde bude mať príležitosť vyletieť vo svetovom rebríčku smerom nahor. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies