Bývalý kaštieľ je teraz moderný hotel: Palárikovo ponúka okrem welnessu aj jazdenie na koni a ranč

NETKY.SK • 23 Jún 2024, 15:22 • 2 min
Bývalý kaštieľ je teraz moderný hotel: Palárikovo ponúka okrem welnessu aj jazdenie na koni a ranč

I keď sú použité pôvodné budovy družstva, prekvapí luxusným interiérom, aký nečakáte ani vo väčšine hotelov. Ubytovať sa dá aj priamo v samotnom kaštieli, ktorý je len krok od welnessu. Milo vás prekvapia aj prijateľné ceny a možnosti aktivít.

slovakia

left justify in out

Obec Palárikovo sa nachádza neďaleko Nových Zámkov, z Bratislavy tu ste za hodinku. Táto na prvý pohľad malebná dedinka je viac ako len opustený vidiek. Zo starého roľníckeho družstva vyrástol v posledných rokoch luxusný welness rezort, ktorý okrem vodnej zábavy ponúka aj jazdenie na koni, bowling a welness so saunami.

Prečítajte si viac o rezorte, ktorý stojí za návštevu.

Zo stajní reštaurácia

Celý projekt dokumentujú fotografie na stene reštaurácie v rezorte. Je tu krásne vidno, že len pred desiatimi rokmi na mieste rezortu stálo staré družstvo z dôb minulého storočia.

Poslednou prestavbou sa z budov stal hotel a zo stajní reštaurácia či welness rezort.

Projekt prestavby začal približne v roku 2012 a malý tím ľudí začal budovať svoj sen. Unikátny prerod veľmi kontrastuje s tradičným roľníckym spôsobom života na vidieku. Palárikovo je na prvý pohľad len ďalšia obec na Južnom Slovensku. V skutočnosti však prešlo obrovskou premenou a naštartovalo svoj turizmus, kedy je nádherný zrekonštruovaný kaštieľ hneď oproti námestiu a vedľa známeho welnessu.

Ubytovať sa je možné priamo vo welness rezorte, kde to máte do vody len na skok. Všetko je v jednom areály, ktorého mapku aj s vysvetlivkami nájdete na svojom stole po ubytovaní. Izby sú čisté, príjemné, v okolí je úplné ticho, takže odpočinok máte zaručený.

Ubytovanie priamo v kaštieli

I keď sú použité pôvodné budovy družstva, prekvapí luxusným interiérom, aký nečakáte ani vo väčšine hotelov. Ubytovať sa dá aj priamo v samotnom kaštieli, ktorý je len krok od welnessu.

Kaštieľ obklopuje obrovská luxusná záhrada plná kreácií a špeciálne ostrihaných kríkov, ktoré potešia oko nejedného milovníka botaniky.

Poľnohospodárska novinka

Novinkou v aktivitách je možnosť jazdenia na koni, ktoré chovajú priamo v areáli welnessu. Prekážkovú dráhu uvidíte hneď pri vstupe. 

Poľnohospodárstvo je však v Palárikove stále prítomné.

Rekreačný mikrosvet

Svet welnessu ponúka množstvo rekreačných činností. Hneď pri vstupe vás zaujme bazén s protiprúdom, v ktorom je zabudovaná ajvírivka s príjemnými bublinkami. Nasledujú sauny a oddychová miestnosť.

Pri bazéne sa nachádzajú aj lehátka na potrebný odpočinok alebo bufet. Šatne a celkový systém funguje cez elektronický náramok na čip, takže sa o svoje veci nemusíte obávať. Vstup je neobledzený na celý deň, funguje však do deviatej večera. 

 

Na využitie voľného dňa nemusíte chodiť ďaleko, priamo v budove reštaurácie sa celkom vzadu nachádza bowlingová hala s dvomi dráhami. 

Farebná miestnosť vás dozaista prebudí a dodá energiu na celý deň.

Sto tvárí kuchyne

Ak by ste chceli pocítiť taliansku atmosféru, nemusíte chodiť ďaleko. Priamo na tanier vám šéfkuchár vyčarí najlepšiu paradajkovú polievku s parmezánom a bazalkou, či opečie výborného zubáča na bylinkovom masle, nechýbajú ani perfektné cestoviny na olivovom oleji.

Ako dezert si nenechajte ujsť zmrzlinu s horúcim ovocím. Jedálny lístok však ponúka oveľa viac. A kultúrou neostanete len v taliansku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lucie Balgová
titulná foto: youtube
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies