Libanon organizoval pre diplomatov prehliadku letiska po tvrdeniach Hizballáhu o skladovaní zbraní

NETKY.SK • 25 Jún 2024, 19:27 • 2 min
Libanon organizoval pre diplomatov prehliadku letiska po tvrdeniach Hizballáhu o skladovaní zbraní

BEJRÚT - Libanonskí predstavitelia v pondelok zorganizovali výlet pre diplomatov a médiá, aby skontrolovali letisko v Bejrúte, deň po tom, čo britské noviny tvrdili, že Hizballáh v zariadení skladuje zbrane, informovala Národná tlačová agentúra (NNA).

slovakia

left justify in out

V článku zverejnenom v nedeľu denníkom British Telegraph sa citovali „udavači“, ktorí uviedli, že „Hizballáh skladuje obrovské množstvo iránskych zbraní, rakiet a výbušnín na hlavnom civilnom letisku v Bejrúte“. 

Predstavitelia vrátane libanonského ministra verejných prác a dopravy Aliho Hamieha, ministra zahraničných vecí Abdallaha Bou Habiba a ministra informácií Ziada Makaryho si spolu s veľvyslancami a novinármi prezreli nákladné a colné budovy na letisku.

"Letisko je verejným zariadením, ktoré sa týka všetkých Libanončanov, a je to obraz Libanonu," povedal Makary a dodal, že odletové a príletové aktivity na letisku neboli ovplyvnené článkom Telegraphu.

Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala po prehliadke, Hamieh povedal, že veľvyslanci skontrolovali všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré tam boli prijaté, a "správa novín Telegraph je skreslením reputácie letiska v Bejrúte a podáme proti nej súdnu žalobu."

Izrael už predtým obvinil Hizballáh z uskladnenia zbraní na rôznych miestach v blízkosti letiska. Hizballáh tieto obvinenia poprel. 

Napätie pozdĺž libanonsko-izraelskej hranice sa vystupňovalo 8. októbra 2023 po paľbe rakiet vypálených Hizballáhom na Izrael v solidarite s útokom Hamasu na Izrael deň predtým. Izrael potom odvetil paľbou ťažkého delostrelectva smerom na juhovýchodný Libanon.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Xinhua, Foto: Xinhua / Bilal Jawich
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies